بررسی تخصصی

رده نتفلیکس با پشتیبانی تبلیغات برای سه ماه آخر سال 2022 برنامه ریزی شده است، سرکوب اشتراک گذاری حساب در راه است

نتفلیکس در نامه ای داخلی به کارمندان گفت: یک طرح نتفلیکس مقرون به صرفه تر و با پشتیبانی تبلیغاتی می تواند قبل از پایان سال 2022 معرفی شود (از طریق مجله نیویورک تایمز).

نتفلیکس 4
نتفلیکس در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی است تا در سه ماه پایانی سال، سطح جدیدی را با پشتیبانی از تبلیغات معرفی کند، با هدف جذب مشترکین جدیدی که قیمت فعلی را غیرقابل‌قبول می‌دانند.

این شرکت در چند سال گذشته به طور پیوسته قیمت های خود را افزایش داده است و در ابتدای سال 2022 افزایش قابل توجهی را اعمال کرده است. قیمت طرح پخش اصلی اکنون 9.99 دلار است که از 8.99 دلار افزایش یافته است و طرح استانداردی که امکان پخش HD را فراهم می کند قیمت دارد. 15.49 دلار، از 13.99 دلار در ماه.

بالاترین سطح برنامه پخش 4K Ultra HD اکنون 19.99 دلار قیمت دارد که 2 دلار نسبت به قیمت 17.99 دلار قبلی افزایش یافته است. نتفلیکس همچنان تنها سرویس استریم است که قیمت آن بر اساس کیفیت استریم است و گزینه‌های دیگری مانند Disney+، Hulu و Apple TV+ قیمت‌گذاری ساده‌تری را ارائه می‌دهند.

نتفلیکس مدت‌هاست که در برابر اجرای یک لایه پشتیبانی شده از تبلیغات مقاومت می‌کند و چندین بار در گذشته گفته است که سرویس استریم هرگز تبلیغات را نشان نمی‌دهد، اما مشترکین را دچار خونریزی می‌کند. نتفلیکس در ماه آوریل اعلام کرد که مشترکین خود را در سه ماهه اول سال از دست داده است و این اولین از دست دادن مشترک برای نتفلیکس در بیش از یک دهه است. نتفلیکس 200000 مشترک را از دست داد و پیش بینی می شود که در سه ماهه آینده دو میلیون مشترک دیگر را از دست بدهد.

از دست دادن مشترک تا حدی به اشتراک گذاری حساب نسبت داده شده است، که نتفلیکس گفته است که قصد دارد آن را سرکوب کند. نتفلیکس در نامه به کارمندان خود گفته است که قصد دارد با محدود کردن دسترسی به مشترکانی که در یک خانواده مشترک هستند، اشتراک گذاری رمز عبور را کاهش دهد. نت‌فلیکس تخمین می‌زند که ۲۲۲ میلیون خانوار پرداخت‌کننده با ۱۰۰ میلیون خانوار دیگر که درآمدزایی ندارند، اشتراک‌گذاری می‌کنند.

نتفلیکس در ماه مارس شروع به آزمایش پرداخت اضافی برای افرادی کرد که حساب های نتفلیکس خود را با افراد خارج از خانواده خود به اشتراک می گذارند. در بازارهای آزمایشی فعلی نتفلیکس در شیلی، کاستاریکا و پرو، مشتریان می‌توانند برای به اشتراک گذاشتن حساب‌های خود با دو نفر خارج از خانواده، هزینه اضافی بپردازند. هنگامی که این آزمایش راه اندازی شد، نتفلیکس گفت که در حال کار برای “درک مفید بودن این دو ویژگی” قبل از ایجاد تغییرات در کشورهای دیگر است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا