بررسی تخصصی

نتفلیکس از اوایل سال 2023 شروع به سرکوب به اشتراک گذاری رمز عبور می کند

بر اساس گزارش جدیدی که منتشر شده است، سرویس پخش محبوب نتفلیکس در حال برنامه ریزی برای پایان دادن به اشتراک گذاری رمز عبور از اوایل سال 2023 است. روزنامه وال استریت. شایعات مداوم در مورد پایان اشتراک گذاری رمز عبور وجود دارد و نتفلیکس در حال بررسی روش هایی برای سرکوب آن بوده است، اما این تغییرات قرار است به طور رسمی از سال آینده اعمال شود.

نتفلیکس 1
نتفلیکس مدت‌هاست می‌دانست که اشتراک‌گذاری رمز عبور مشکلی است که بر سود آن تأثیر می‌گذارد، اما افزایش اشتراک‌ها در سال ۲۰۲۰ به این شرکت اجازه داد تا از رسیدگی به آن اجتناب کند. با کاهش درآمد در سال جاری و از دست دادن اولین مشترک نتفلیکس در 10 سال گذشته، رید هستینگز، مدیرعامل نتفلیکس تصمیم گرفت که زمان آن رسیده است که در مورد این موضوع که برای مدت طولانی به تعویق افتاده بود، اقدام کند.

از سال 2023، نتفلیکس قصد دارد از افرادی که حساب های کاربری خود را با دیگران خارج از خانواده خود به اشتراک می گذارند، بخواهد برای انجام این کار هزینه پرداخت کنند. نتفلیکس در حال آزمایش پرداخت های اضافی برای به اشتراک گذاری رمز عبور در برخی از کشورهای آمریکای لاتین است که حدود 3 دلار اضافی دریافت می کند. در این کشورها، مالک اصلی حساب باید یک کد راستی‌آزمایی را برای هر کسی که خارج از خانواده می‌خواهد به حساب دسترسی پیدا کند، ارائه کند، و نتفلیکس مکرراً این کد را درخواست می‌کند تا زمانی که هزینه ماهانه برای افزودن مشترکین غیرخانگی پرداخت شود.

تاکتیک مشابهی را می توان در ایالات متحده استفاده کرد، به طوری که نتفلیکس احتمالاً کمتر از هزینه طرح پشتیبانی شده توسط تبلیغات 6.99 دلاری خود برای مشترکین غیرخانگی که طرح شخصی را به اشتراک می گذارند، دریافت می کند. نتفلیکس از کسانی که رمز عبور مشترک دارند می خواهد برای اشتراک خود ثبت نام کنند.

نتفلیکس قوانین اشتراک گذاری رمز عبور را از طریق آدرس های IP، شناسه های دستگاه و فعالیت حساب اعمال می کند. نتفلیکس برای جلوگیری از بیگانه کردن مشتریان، ممکن است به آرامی اشتراک گذاری رمز عبور را متوقف کند، نه اینکه یکباره آن را متوقف کند. یکی از روش‌هایی که نتفلیکس در نظر گرفته است، اضافه کردن محتوای پرداخت به ازای بازدید بود که باعث می‌شد کاربران تمایلی به اشتراک‌گذاری گذرواژه‌های خود با افرادی که ممکن است محتوا را اجاره کنند، نشوند، اما نتفلیکس در نهایت تصمیم به مخالفت با آن گرفت.

شرایط خدمات نتفلیکس هرگز اجازه اشتراک‌گذاری چند خانواری را نمی‌داد، اما نتفلیکس برای مدت طولانی به سمت دیگری نگاه می‌کرد که اعمال هزینه‌ها برای ارائه دسترسی به حساب به دوستان و خانواده می‌تواند باعث ناراحتی برخی از مشترکان آن شود. تخمین زده می‌شود که ۲۲۲ میلیون خانوار پرداخت‌کننده رمز عبور را با ۱۰۰ میلیون خانوار دیگر که نت‌فلیکس می‌خواهد از آنها کسب درآمد کند، به اشتراک می‌گذارند.

قیمت گذاری در طرح های Netflix علاوه بر تأثیر بر کیفیت پخش، شامل تماشای چندین دستگاه پشتیبانی شده نیز می شود، اما Netflix نمی خواهد چندین بیننده خارج از یک خانواده تماشا کنند. به عنوان مثال، برنامه پریمیوم نتفلیکس امکان پخش جریانی Ultra HD 4K و پشتیبانی از تماشای همزمان چهار دستگاه پشتیبانی شده مانند آیفون، آی پد و مک را فراهم می کند، تا زمانی که آن دستگاه ها متعلق به افراد یک خانواده باشند.

نتفلیکس علاوه بر افزایش درآمد با حذف اشتراک گذاری رمز عبور، سطح مقرون به صرفه تری را با پشتیبانی از تبلیغات معرفی کرده است که در ایالات متحده 6.99 دلار در ماه قیمت دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا