بررسی تخصصی

M2 Pro و M2 Max MacBook Pro دارای سرعت نوشتن SSD سریعتر، نمایش تست

طبق آزمایش‌ها و بررسی‌های لپ‌تاپ‌های جدید، مک‌بوک پروهای 14 و 16 اینچی جدید مجهز به تراشه‌های M2 Pro و M2 Max از سرعت نوشتن SSD بالاتری نسبت به مدل‌های قبلی خود بهره می‌برند.


این هفته، منتقدان و رسانه‌های منتخب این فرصت را داشتند که مک‌بوک پروهای جدید را پیش از در دسترس بودن آن‌ها از سه‌شنبه، 24 ژانویه، بررسی کنند. Macworld و راهنمای تام سرعت خواندن و نوشتن SSD تراشه‌های M2 Pro و M2 Max را در جدیدترین لپ‌تاپ‌های اپل آزمایش کرد.

چه زمانی Macworld مک بوک پرو 16 اینچی با M2 Pro در پیکربندی فضای ذخیره سازی 2 ترابایتی که با برنامه سرعت دیسک بلک میجیک آزمایش شده است، به سرعت خواندن 5372 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن 6491 مگابایت در ثانیه دست یافت. مک بوک پرو 14 اینچی نسل قبلی با تراشه M1 Pro و 1 ترابایت فضای ذخیره سازی، سرعت خواندن 5797 مگابایت در ثانیه را نسبت به M2 Pro 16 اینچی کسب کرد. با این حال، سرعت نوشتن پایین 5321 مگابایت بر ثانیه را به دست آورد.

toms guide mbp ssd speeds - M2 Pro و M2 Max MacBook Pro دارای سرعت نوشتن SSD سریعتر، نمایش تست

نتایج سرعت دیسک Blackmagic بر اساس تست‌های Tom’s Guide

نتایج آزمون منتشر شده توسط راهنمای تام همچنین نشان می‌دهد که M2 Pro جدید دارای سرعت نوشتن سریع‌تری نسبت به M1 Pro است، اما سرعت خواندن کمی پایین‌تر است. با تست مک بوک پرو 14 اینچی با M2 Max، این لپ تاپ امتیازی مشابه با M2 Pro 16 اینچی کسب کرد و به سرعت خواندن 5319 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن 6402 مگابایت در ثانیه دست یافت.

اگرچه مک‌بوک پروهای جدید طبق این تست‌ها سرعت خواندن کمی پایین‌تر دارند، اما کاربران بعید به نظر می‌رسند که تفاوتی در عملکرد روزمره داشته باشند، مگر اینکه با فایل‌های بسیار بزرگ کار کنند. سرعت و عملکرد ذخیره سازی نیز تحت تأثیر عوامل دیگری مانند ظرفیت ذخیره سازی است.

مک بوک پرو جدید به دلیل مشکلات زنجیره تامین، هیت سینک کوچکتری دارد
>

سال گذشته مشخص شد که اپل با گنجاندن یک تراشه SSD کمتر در لپ تاپ، سرعت SSD را برای مک بوک ایر مدل پایه M2 به میزان قابل توجهی کاهش داد. مک بوک ایر با ظرفیت ذخیره سازی 256 گیگابایتی دارای یک تراشه NAND است که منجر به 50٪ سرعت خواندن کندتر و تا 30٪ سرعت نوشتن کندتر می شود. مدل های پایه قبلی مک بوک ایر به جای یک تراشه از دو تراشه NAND بهره می بردند. اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که MacBook Air عملکرد واقعی «حتی سریع‌تر» و تراشه NAND با چگالی بالاتر دارد.

بررسی جدیدترین تراشه‌های M2 Pro و M2 Max در مک‌بوک پروهای به‌روزشده 14 و 16 اینچی، عملکرد سریع تراشه‌های جدید، حتی عمر باتری بیشتر، و پورت‌های به‌روزرسانی شده مانند پشتیبانی از HDMI 2.1 را ستوده است. به لطف کارایی تراشه‌های جدید، مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی به‌روزرسانی‌شده دارای طولانی‌ترین عمر باتری تا کنون در مک‌بوک با حداکثر ۲۲ ساعت است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا