بررسی تخصصی

اپل در این سه ماهه برای اولین بار از سال 2000 هیچ مک جدیدی عرضه نکرد

سه ماهه چهارم سال 2022 این هفته اولین سه ماهه بدون مدل مک جدید در 22 سال است زیرا دستگاه های پیش بینی شده قبلی مانند مدل های نسل بعدی مک بوک پرو و ​​مک پرو ظاهراً تا سال 2023 عرضه شده اند.


از نظر تاریخی، اپل حداقل یک مدل مک جدید را هر سال در سه ماهه چهارم که بین اکتبر و دسامبر اجرا می‌شود، عرضه می‌کند، که از سال 2001 با عرضه iBook G3 شروع می‌شود. این بدان معناست که در پایان سال یک مک جدید برای کل طول عمر خطوط تولید از جمله iPod، iPhone، iPad و Apple Watch وجود داشته است. آخرین مکی که اپل منتشر کرد M2 MacBook Air است که در 15 جولای عرضه شد. بسته به مدت زمانی که اپل برای عرضه مک بعدی خود صبر می کند، زمان بعد از عرضه مک بوک ایر می تواند یکی از طولانی ترین دوره ها بدون مدل های جدید مک باشد. اصلا

در حالی که به طور گسترده شایعه شده بود که مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی تا قبل از پایان سال ظاهر می شوند، بازه زمانی که ظاهراً توسط برخی پیش بینی های تولید انبوه پشتیبانی می شود، با نزدیک شدن به پایان سال 2022، اکنون تقریباً مطمئن است که این مدل ها دستگاه ها به طور قابل توجهی با تاخیر مواجه شده اند. تاخیر مک بوک پرو اولین بار زمانی آشکار شد که وبلاگ نویس کره ای “yeux1122” به نقل از یک منبع زنجیره تامین گفت که مدل های به روز شده مک بوک پرو 14 و 16 اینچی تا حدود مارس سال آینده عرضه نمی شوند. وقتی تصویر واضح تر شد بلومبرگمارک گورمن، در ماه اکتبر گفت که موج بعدی عرضه‌های مک در سه ماهه اول سال 2023 شامل نسخه‌های به‌روزرسانی‌شده مک‌بوک پرو، مک مینی و مک پرو خواهد شد.

فروش آنلاین اپل پیش از پیش خرید آیفون 14، آیفون 14 پرو و ​​ایرپاد پرو 2 کاهش یافت.
>

به طور کلی، این یک تاخیر تا شش ماه نسبت به آنچه که در ابتدا برای مدل های نسل بعدی مک بوک پرو انتظار می رفت است. گورمن انتظار دارد که مک‌بوک پروهای بعدی به‌روزرسانی‌های کمی فراتر از تراشه‌های M2 Pro و M2 Max داشته باشند، اما حافظه با پهنای باند بالا و پورت‌های با مشخصات جدیدتر قابل قبول به نظر می‌رسند.

‌مک پرو دستگاه دیگری است که زمانی اعتقاد بر این بود که قبل از پایان سال عرضه می‌شود، به ویژه به این دلیل که با تمایل اپل برای انتقال کل خط مک به سیلیکون اپل در عرض دو سال مطابقت داشت. در رویداد “Peek Performance” در اوایل سال جاری، اپل حتی مستقیماً از معرفی Mac Pro سیلیکونی اپل انتقاد کرد و گفت: “این برای یک روز دیگر است.” در حالی که طبق گزارش‌ها، اپل نسخه M1 مک پرو را آماده عرضه در اوایل سال 2022 داشت، به نظر می‌رسد که این شرکت منتظر یک جهش عملکرد و کارایی بیشتر در سال آینده است.

گزارش‌های متعدد از Gurman درباره گزینه‌ها و مشخصات تراشه‌های سیلیکونی مک پرو، تصویر نسبتاً ساده‌ای از انتظارات از پرچم‌دار جدید مک ارائه می‌دهد، اما در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد طراحی، پورت‌ها، عملکرد و پتانسیل ماژولار بودن و سفارشی‌سازی دستگاه وجود دارد. اخیراً، گورمن گفت که اپل احتمالاً برنامه‌های تراشه «M2 Extreme» را کنار گذاشته است، اما به نظر می‌رسد پیکربندی‌های M2 Ultra مک پرو جدید هنوز در مسیر راه‌اندازی در سال 2023 هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا