بررسی تخصصی

iOS 16: همه چیز جدید با یادداشت ها و یادآوری ها

به‌روزرسانی iOS 16 عمدتاً بر روی صفحه قفل و ویژگی‌های جدید برای برنامه‌هایی مانند Mail، Messages و Photos تمرکز دارد، اما اپل تغییرات کوچکی در برنامه Notes و Reminders ایجاد کرد و تعداد انگشت شماری از گزینه‌های جدید را اضافه کرد.

نت های ios 16
این راهنما تمام ویژگی‌های جدید در برنامه‌های یادداشت‌ها و یادآوری‌های iOS 16 را برجسته می‌کند.

یادداشت

برخی از بهبودهای کیفیت زندگی برای برنامه Notes وجود دارد که مهمترین آنها گزینه ای برای قفل کردن یادداشت ها با همان رمز عبور مورد استفاده برای قفل کردن آیفون شما است.

یادداشت سریع آیفون

اشتراک‌گذاری گزینه «افزودن به یادداشت سریع» را دریافت کرده است تا بتوانید یادداشت‌های سریع را در آیفون ایجاد کنید. افزودن به یادداشت سریع یک گزینه در سراسر سیستم عامل iOS، در برنامه های شخص اول و شخص ثالث است. می توانید یادداشت های سریع را با پیوندهای سافاری، تصاویر و موارد دیگر ایجاد کنید.

یادداشت سریع iOS 16


یادداشت‌های سریع (Quick Notes) یک ویژگی فقط برای آی‌پد بود که در iPadOS 15 معرفی شد، اما iOS 16 آن‌ها را به آیفون نیز می‌آورد. در آی‌پد، می‌توانید یادداشت‌های سریع را از صفحه قفل ایجاد کنید، اما در آیفون، رابط Share Sheet مورد نیاز است.

پوشه های هوشمند به روز شده

فیلترهای Smart Folder جدیدی برای سازماندهی بهتر یادداشت ها در دسترس هستند. قوانین را می توان برای تاریخ ایجاد، تاریخ اصلاح، اشتراک گذاری، ذکرها، فهرست ها، پیوست ها، پوشه ها، یادداشت های سریع، یادداشت های پین شده و یادداشت های قفل شده ایجاد کرد.

گزینه های پوشه هوشمند iOS 16 را یادداشت می کند


پوشه های هوشمند قبلاً صرفاً بر اساس برچسب ها ساخته می شدند، بنابراین این یک به روز رسانی قابل توجه در نحوه سازماندهی یادداشت ها است.

قفل یادداشت ها با رمز عبور

به جای انتخاب یک رمز عبور خاص برای یادداشت قفل شده، می توانید یادداشت های خود را با رمز عبور آیفون خود قفل کنید. این منطقی تر از فکر کردن به یک رمز عبور مستقل است، زیرا به احتمال زیاد رمز عبور آیفون خود را فراموش نمی کنید.

یادداشت های قفل شده با رمز عبور ios 16


یادداشت‌های قفل‌شده با رمز عبور را می‌توان به‌طور خودکار با Face ID باز کرد و نیازی به فعال کردن این ویژگی نیست، به علاوه می‌توانید با استفاده از رمز عبور دستگاهی که استفاده می‌کنید، به یادداشت‌های قفل‌شده خود در همه دستگاه‌هایتان دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که یادداشت‌های قفل‌شده با رمز عبور شما را فقط می‌توان در دستگاه‌های دارای iOS 16، iPadOS 16 یا macOS Ventura مشاهده کرد. دستگاه‌هایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر iOS و macOS استفاده می‌کنند، نمی‌توانند یادداشت‌های قفل‌شده با رمز عبور را مشاهده کنند.

گروه بندی بر اساس تاریخ

در فهرست یادداشت‌ها و نمای گالری، یادداشت‌ها اکنون بر اساس دسته‌های زمانی مانند امروز و دیروز گروه‌بندی می‌شوند تا یافتن جدیدترین یادداشت‌های شما آسان‌تر شود.

یادداشت ios 16 تاریخ سازمان

فیلترها

هنگام استفاده از پوشه‌های هوشمند یا مرورگر برچسب، می‌توانید هر یک یا همه معیارهایی را که انتخاب کرده‌اید فیلتر کنید.

ios 16 notes همه را فیلتر می کند

یادآوری ها

لیست‌های پین‌شده، الگوهای فهرست، و فهرست هوشمند تکمیل‌شده، پیشرفت‌های قابل‌توجهی را برای کسانی که به طور منظم از برنامه یادآوری‌ها استفاده می‌کنند، به همراه دارد.

لیست های پین شده

لیست هایی که اغلب استفاده می کنید می توانند برای دسترسی آسان به بالای برنامه Reminders پین شوند. فهرست‌های پین‌شده درست در کنار بخش‌های برنامه یادآوری مانند امروز، زمان‌بندی شده و پرچم‌گذاری شده نشان داده می‌شوند.

یادآوری ios 16 پین

لیست هوشمند تکمیل شده

اپل یک بخش کاملاً جدید «تکمیل شده» را به برنامه یادآوری‌ها اضافه کرده است که همه یادآوری‌هایی را که بررسی کرده‌اید و به پایان رسانده‌اید جمع‌آوری می‌کند. این در بخش هایی سازماندهی شده است که شامل 7 روز قبل و 30 روز قبل است، سپس در عقب تر، یادآورها را در ماه ها و سال ها سازماندهی می کند.

یادآوری ios 16 تکمیل شد


یادآوری‌های تکمیل‌شده را می‌توان با ضربه زدن روی دکمه «پاک کردن» در بالای برنامه پاک کرد، یا می‌توان آن‌ها را به صورت جداگانه با کشیدن انگشت حذف کرد.

لیست الگوها

اگر فهرستی دارید که اغلب از آن استفاده مجدد می‌کنید، مانند فهرست مواد غذایی یا فهرست بسته‌بندی، می‌توانید آن را به‌عنوان یک الگو ذخیره کنید تا بتوان در هر زمان از آن دوباره استفاده کرد. هنگام ایجاد یک لیست جدید، بخش الگو به عنوان یک گزینه نمایش داده می شود تا بتوانید الگوهای ایجاد شده قبلی خود را انتخاب کنید.

الگوهای یادآوری ios 16


می توانید به بخش Templates در برنامه Reminders بروید و هر قالبی را قابل اشتراک گذاری کنید. از آنجا می توانید پیوندی را کپی کرده و برای افراد دیگر ارسال کنید.

یادآوری ios 16 به عنوان الگو ذخیره می شود


دیگران همچنین می توانند الگوها را با شما به اشتراک بگذارند و آن الگوها را می توان به برنامه یادآوری وارد کرد.

بهبودهای لیست برنامه ریزی شده و امروزی

گروه بندی بر اساس زمان و تاریخ برای سهولت مشاهده و افزودن یادآورها طراحی شده است. لیست امروز برای تقسیم بهتر روز بر اساس صبح، بعد از ظهر و شب گروه بندی شده است.

سازمان یادآوری ios 16 امروز


فهرست برنامه ریزی شده دارای گروه های هفته و ماه برای سازماندهی طولانی مدت است.

گروه های لیست بهبود یافته

برای نمایش یک نمای ترکیبی از لیست‌ها و یادآوری‌هایی که در داخل هستند، می‌توان روی هر گروه فهرست ضربه زد.

اعلان‌های فهرست مشترک

هنگامی که کارها در یک لیست مشترک اضافه یا تکمیل می شوند، می توانید انتخاب کنید که اعلان دریافت کنید.

یادداشت های پیشرفته

یادداشت‌های اضافه‌شده به یادآوری‌ها اکنون از خط‌دار، پررنگ و متن خط‌دار پشتیبانی می‌کنند، به‌علاوه می‌توان از نقاط گلوله استفاده کرد.

فیلترها

می‌توانید برای هر یک یا همه معیارها در فهرست هوشمند سفارشی یا مرورگر برچسب فیلتر کنید.

همکاری

هر دو یادداشت و یادآوری با ویژگی همکاری جدید که اپل در iOS 16 پیاده‌سازی کرده است، کار می‌کنند. می‌توانید برای شخصی در پیام‌ها یا FaceTime دعوت‌نامه همکاری بفرستید و همه افراد حاضر در رشته به یادداشت یا یادآوری که با آن کار می‌کنید اضافه می‌شوند.

راهنمای بازخورد

درباره یادداشت‌ها و یادآوری‌ها در iOS 16 سؤالی دارید، از ویژگی‌هایی که حذف کرده‌ایم اطلاع دارید یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه کنید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا