بررسی تخصصی

لنز پریسکوپ آیفون 15 پرو مکس برای هر دو مدل آیفون 16 پرو در سال 2024 عرضه می شود

یک گزارش جدید کره ای ادعا می کند که آیفون 15 پرو مکس تنها گوشی هوشمند اپل در سال 2023 خواهد بود که لنز دوربین پریسکوپ را دریافت می کند و از زوم اپتیکال بسیار پیشرفته بهره می برد، در حالی که این سخت افزار تنها در سال آینده به یکی از ویژگی های هر دو مدل پرو تبدیل خواهد شد.


مطابق با الکاپل قصد دارد یک لنز تله‌فوتوی پریسکوپی “Folded Zoom” به عنوان یکی از ویژگی‌های انحصاری آیفون 15 پرو مکس در سال جاری باشد که گزارش تحلیلگر اپل مینگ-چی کو را تایید می‌کند. کو قبلاً گفته بود که آیفون 15 پرو مکس تنها مدلی از سری آیفون 15 خواهد بود که لنز دوربین پریسکوپ را دریافت می کند، پیش بینی ای که جف پو تحلیلگر نیز انجام داده است. گزارش کره ای ادعا می کند که اپل سپس سیستم لنز پریسکوپ را به یکی از ویژگی های هر دو مدل آیفون 16 پرو در سال 2024 تبدیل خواهد کرد.

در سیستم پریسکوپ، نور وارد شده به لنز تله فوتو توسط یک آینه زاویه دار به سمت سنسور تصویر دوربین منعکس می شود. تغییر جهتی که نور در آن حرکت می‌کند، امکان تنظیم طولانی‌تر تله‌فوتو «تاشده» را در داخل تلفن‌ها فراهم می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا بدون هیچ گونه تاری بزرگ‌نمایی کنند.

مطابق با الکاپل در حال استفاده از تامین کنندگان جدید برای محرک های OIS است که در لنز پریسکوپی که برای آیفون 15 پرو مکس امسال استفاده می شود، استفاده می کند. اپل برای تامین محرک‌ها به شرکت‌های کره‌ای LG Innotek و Jahwa Electronics تکیه خواهد کرد و جایگزین سازندگان فعلی ماژول دوربین آیفون ژاپن آلپس و میتسومی خواهد شد.

آیفون 15 اولترا به طور انحصاری توسط فاکسکان مونتاژ نخواهد شد
>

هر دو LG Innotek و Jahwa با سامسونگ برای توسعه محرک‌های توپی کار کرده‌اند که نسبت به محرک‌های فنری که اپل در حال حاضر در ماژول‌های تله‌فوتو استفاده می‌کند، به ماژول‌های زوم تاشو بهتر کمک می‌کنند. گلکسی اس 22 اولترا سامسونگ در حال حاضر دارای یک دوربین تله فوتو پریسکوپ با زوم 10 برابری است.

تصمیم اپل برای اختصاص ویژگی‌های سخت‌افزاری به مدل 6.7 اینچی آیفون 15 پرو مکس امسال، احتمالاً باعث ناامیدی میان ارتقا دهندگان احتمالی می‌شود که به دنبال بهترین ویژگی‌ها در مدل کوچکتر 6.1 اینچی پرو هستند. اپل از زمان آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس، ویژگی‌های دوربین را بین مدل‌های «پرو» آیفون خود تفاوتی قائل نشده است.

شایعات حاکی از آن است که تفاوت بیشتری بین آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس وجود خواهد داشت، تا حدی به دلیل فروش قوی تر آیفون 14 پرو مکس نسبت به آنچه انتظار می رفت. بلومبرگمارک گورمن گفته است که آیفون 15 پرو مکس به طور بالقوه می تواند مانند اپل واچ اولترا به آیفون 15 اولترا تغییر نام دهد.

جزئیات بیشتر برای آیفون 15 با توجه به انتشار مورد انتظار آن در ماه سپتامبر هنوز کمیاب است، اما انتظار می‌رود اپل به طور گسترده به USB-C روی آورد و جزیره دینامیک را به همه آیفون‌های امسال گسترش دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا