بررسی تخصصی

iOS 17 به طور خودکار پارامترهای ردیابی را از URL ها در مرورگر خصوصی Safari، پیام ها و ایمیل حذف می کند.

با شروع iOS 17 و macOS Sonoma، سافاری به طور خودکار پارامترهای ردیابی را از URL ها در حالت مرور خصوصی حذف می کند تا از ردیابی بین وب سایت ها جلوگیری کند. هنگامی که یک پارامتر ردیابی هنگام مرور یا کپی کردن یک پیوند شناسایی می شود، اپل می گوید سافاری اجزای شناسایی URL را حذف می کند و بقیه را دست نخورده باقی می گذارد.

بنر آبی نماد سافاری
اپل این ویژگی جدید را «محافظت ردیابی پیوند» می‌نامد و همچنین برای پیوندهایی که در برنامه‌های پیام‌ها و ایمیل به اشتراک گذاشته شده‌اند، کار می‌کند. پیوندها همچنان همانطور که انتظار می رود کار می کنند، اما دیگر شناسه های منحصر به فردی برای اهداف ردیابی در URL تعبیه نشده اند.

در یک ویدیوی WWDC 2023 برای توسعه دهندگان، اپل نمونه ای از URL را قبل و بعد از حذف پارامترهای ردیابی به اشتراک گذاشت. URL اصلی دارای یک پارامتر “click_id” منحصر به فرد است که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از آن برای ردیابی فعالیت کاربر در بین وب‌سایت‌ها استفاده کنند. سافاری به طور خودکار این پارامتر را حذف می کند تا از حریم خصوصی کاربر محافظت کند.

پیشگیری از ردیابی لینک سافاری
iOS 17 و macOS Sonoma اواخر سال جاری منتشر خواهند شد و در حال حاضر به صورت بتا برای کاربران دارای حساب توسعه دهنده اپل در دسترس هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا