بررسی تخصصی

اپل SF Symbols 5 را با بیش از 700 نماد جدید برای توسعه دهندگان برای استفاده در برنامه ها راه اندازی کرد.

اپل امروز SF Symbols 5 را معرفی کرد، نسخه جدیدی از کتابخانه نمادنگاری که برای استفاده در برنامه ها در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. آیکون ها برای ادغام با سانفرانسیسکو، فونت سیستمی که اپل برای دستگاه های خود استفاده می کند، ایجاد شده اند.

نمادهای sf 5
در کل بیش از 5000 نماد وجود دارد که SF Symbols 5 700 کاراکتر را اضافه می کند. برخی از نمادهای جدید در به روز رسانی شامل دکمه های کنترلر بازی، شرایط آب و هوایی، ارزهای اضافی و نشانگرهای خودرو است. این نمادها در برنامه‌های دارای iOS 17، iPadOS 17، macOS Sonoma، tvOS 17 و watchOS 10 در دسترس هستند.

این به‌روزرسانی همچنین انیمیشن‌های نماد را با رفتارهایی مانند پرش، مقیاس و پالس معرفی می‌کند که نحوه حرکت نمادها و لایه‌های آنها را مشخص می‌کند. اپل می‌گوید که افکت‌های متحرک «نشاط را به رابط‌ها می‌آورد و در حین برقراری ارتباط تغییرات در وضعیت و فعالیت‌های جاری، به ورودی‌های کاربر بازخورد می‌دهد». برای پشتیبانی از انیمیشن ها، نمادها دوباره ترسیم شده و برای حرکت بهینه شده اند.

نمادهای sf 5 اضافه شده جدید
اپل ابزارهای بهبود یافته ای را برای توسعه دهندگانی که می خواهند نمادهای سفارشی ایجاد کنند، شامل کتابخانه ای از اشکال محفظه، نشان ها، و اسلش ها، همراه با ابزارهای حاشیه نویسی به روز شده، اضافه کرده است. یک بازرس جدید امکان پیش نمایش انیمیشن برای نمادهای سیستم و نمادهای سفارشی را فراهم می کند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند از نمادهای SF اپل در هر جا که آیکون‌های رابط، از جمله نوارهای ناوبری، نوار ابزار، نوار برگه‌ها و منوهای زمینه وجود دارد، استفاده کنند.

SF Symbols 5 را می توانید از سایت توسعه دهنده اپل دانلود کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا