بررسی تخصصی

مرد نیوهمپشایر به دریافت رشوه هنگفت برای ارسال 2 میلیون دلار محصولات دزدیده شده اپل اعتراف کرد.

به گفته دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه نیوهمپشایر، وو، ساکن نیوهمپشایر گوانگوی “ویلیام” اخیراً به انتقال اموال دزدیده شده اپل به ارزش 2 میلیون دلار اعتراف کرده است.

آیفون 14 بنفش 2
وو مالک شرکت حمل و نقل Hai Xing Qiao در منچستر، نیوهمپشایر بود. در پاییز 2022، یک شرکت مستقر در هنگ کنگ طیفی از محصولات اپل را خریداری کرد که قرار بود وو برای آنها در هنگ کنگ ارسال کند. این سفارش شامل آیپد، آیفون، اپل واچ و مک بوک بود.

وو به جای ارسال کالا، رشوه ای بیش از 700000 دلار از یک شرکت دیگر هنگ کنگی دریافت کرد تا به جای شرکتی که در ابتدا خرید کرده بود، محصولات 2 میلیون دلاری را به آن شرکت هدایت کند.

وو به شرکت اصلی در انتظار محموله‌اش گفت که مقامات مجری قانون ایالات متحده دستگاه‌های اپل را توقیف کرده‌اند، و او یک «سلب مسئولیت مالکیت» را جعل کرد که ظاهراً توسط اداره پست ایالات متحده صادر شده بود، همراه با امضای جعلی مامور فدرال.

طرح وو پس از تحقیقات مشترک توسط اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده و سرویس بازرسی پستی ایالات متحده کشف شد. وو ممکن است تا 10 سال زندان و جریمه ای تا 250 هزار دلار دریافت کند، به علاوه او 2 میلیون دلار به عنوان غرامت به شرکتی که از آن دزدیده است بازپرداخت خواهد کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا