بررسی تخصصی

TikTok از راه اندازی فیلترهای محتوای هشتگ و ابزارهای ایمنی جدید خبر داد

TikTok ابزارهای تعدیل محتوا جدیدی را برای پلتفرم ویدیوی فرم کوتاه اعلام کرده است تا آن را برای کودکان ایمن تر کند، همراه با فیلترهای هشتگ جدید برای فیدهای For You و Following.

TikTok از راه اندازی فیلترهای محتوای هشتگ و ابزارهای ایمنی جدید خبر داد
اولین نسخه از سیستم جدید آن برای محدود کردن انواع خاصی از محتوا توسط نوجوانان، “سطوح محتوا” نام دارد که قرار است در چند هفته آینده راه اندازی شود.

در حالی که محتوای بزرگسالان در این پلتفرم ممنوع است، TikTok می‌گوید برخی از محتوای این برنامه ممکن است حاوی «موضوعات بالغ یا پیچیده باشد که ممکن است منعکس‌کننده تجربیات شخصی یا رویدادهای دنیای واقعی باشد که برای مخاطبان مسن‌تر در نظر گرفته شده است». Content Levels طوری طراحی شده است که چنین محتوایی را طبقه بندی کند و به آن یک امتیاز بلوغ اختصاص دهد که از دیده شدن آن توسط کاربران 13 تا 17 ساله جلوگیری می کند.

در ابتدا، TikTok می‌گوید مدیران اعتماد و ایمنی امتیازها را به ویدیوهای پرطرفدار یا آن‌هایی که توسط کاربران در برنامه گزارش شده‌اند اختصاص می‌دهند، و سیستم در طول زمان برای ارائه گزینه‌های فیلتر برای کل جامعه، نه فقط برای نوجوانان، گسترش می‌یابد. در نسخه نهایی خود، این سیستم در نهایت به سازندگان اجازه می دهد تا محتوای خود را طبقه بندی کنند، مشابه روشی که فیلم ها، نمایش های تلویزیونی و بازی های ویدیویی از رتبه بندی سنی استفاده می کنند.

علاوه بر سطوح محتوا، TikTok به زودی فیلترهای هشتگ را راه اندازی خواهد کرد که سطح جدیدی از کنترل را بر آنچه در صفحات For You و Following ظاهر می شود، به کاربران ارائه می دهد. کاربران می‌توانند کلمات یا هشتگ‌های خاصی را که نمی‌خواهند در فیدهای خود ببینند تعیین کنند و برنامه به‌طور خودکار آنها را فیلتر می‌کند.

هدف از این ویژگی فراتر از فیلتر کردن محتوای بزرگسالان یا مشکل‌ساز است و همچنین می‌تواند برای متوقف کردن الگوریتم TikTok در ظاهر موضوعاتی که کاربران از دیدن آنها خسته شده‌اند یا به آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند، استفاده شود. مثال TikTok استفاده از آن برای مسدود کردن دستور العمل های لبنیات یا گوشت در صورتی که گیاهخوار هستید، یا برای متوقف کردن دیدن آموزش های DIY پس از تکمیل یک پروژه خانگی.

ویژگی‌های جدید تعدیل محتوا به دنبال تحقیقات کنگره در سال 2021 درباره برنامه‌های اجتماعی مانند TikTok در مورد اینکه چگونه توصیه‌های الگوریتمی آنها می‌تواند محتوای غذا خوردن مضر برای اختلالات خوردن را برای کاربران جوان‌تر تبلیغ کند، دنبال می‌شود. اخیراً، TikTok توسط والدینی که فرزندانشان پس از تلاش برای چالش‌های خطرناکی که گفته می‌شود در این پلتفرم دیده می‌شد جان خود را از دست داده‌اند، شکایت کرده‌اند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا