بررسی تخصصی

TikTok ممکن است با تحریم ایالات متحده روبرو شود مگر اینکه مالکان چینی سهام خود را بفروشند

طبق گزارش‌ها، دولت بایدن از مالکان چینی TikTok خواسته است تا سهام خود را در برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی کوتاه بفروشند وگرنه ممکن است با ممنوعیت احتمالی ایالات متحده مواجه شود.

لوگو را علامت بزنید
اولین بار توسط روزنامه وال استریتگفته می‌شود که این تقاضا از سوی کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده، یک کارگروه فدرال چند سازمانی که بر ریسک‌های امنیت ملی در سرمایه‌گذاری‌های فرامرزی نظارت دارد، آمده است.

این آخرین اقدام در سرکوب برنامه متعلق به ByteDance است که قبلاً هدف محدودیت‌های دولت بوده است. در ماه فوریه، دولت بایدن به آژانس‌های فدرال دستور داد تا TikTok را از دستگاه‌های دولتی حذف کنند و از آن زمان ده‌ها دولت ایالتی ممنوعیت‌های مشابهی را برای این برنامه تصویب کرده‌اند.

TikTok برای سال‌ها در تلاقی قانون‌گذاران ایالات متحده بوده است و به تلاش ناموفق دولت ترامپ برای ممنوع کردن برنامه از فروشگاه‌های برنامه ایالات متحده در سپتامبر 2020 برمی‌گردد. نگرانی‌ها در مورد این برنامه در ماه‌های اخیر پس از درخواست جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها افزایش یافته است. مقامات برای جمع آوری داده ها محدودیت های سخت گیرانه تری اعمال کنند یا برنامه را به طور کامل از ایالات متحده ممنوع کنند.

در آگوست 2022، ByteDance طرحی را ارائه کرد که در آن جزئیات نحوه برنامه ریزی برای جلوگیری از دسترسی دولت چین به داده های کاربران ایالات متحده و نحوه نظارت دولت ایالات متحده بر این پلت فرم را ارائه کرد. با این حال، مذاکرات بین TikTok و واشنگتن در مورد این موضوع ظاهرا متوقف شده است.

در تحولات مرتبط، پس از بررسی مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا، تیک تاک قرار است در تلفن‌هایی که توسط وزرای دولت بریتانیا و کارمندان دولت استفاده می‌شوند، ممنوع شود. کانادا، بلژیک و کمیسیون اروپا قبلاً این برنامه را از تلفن های دولتی منع کرده اند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا