بررسی تخصصی

TikTok می‌گوید برخی از کارمندان مستقر در چین می‌توانند به داده‌های کاربران ایالات متحده دسترسی داشته باشند، طرحی را برای پادمان‌های بهتر ترسیم می‌کند.

این شرکت در نامه ای سرگشاده اعلام کرد که TikTok در حال کار بر روی طرحی برای محافظت بهتر از داده های کاربران آمریکایی خود است [PDF] به چندین سناتور آمریکایی که ابراز نگرانی کرده اند که این اپلیکیشن مستقر در چین یک خطر امنیت ملی است.

لوگوی tiktok
اشتراک گذاشته شده توسط مجله نیویورک تایمز، این نامه یک تعهد چند جانبه به نام “پروژه تگزاس” را با هدف تقویت امنیت داده ها تشریح می کند. TikTok می‌گوید که 100 درصد داده‌های کاربران ایالات متحده در یک محیط ابری Oracle واقع در ایالات متحده ذخیره می‌شود و با اوراکل بر روی کنترل‌های پیشرفته‌تر امنیت داده کار می‌کند که «در آینده نزدیک» نهایی خواهند شد.

TikTok در حال برنامه ریزی برای حذف داده های ایالات متحده از سرورهای خود و ذخیره اطلاعات منحصراً با Oracle است. این شرکت می‌گوید تمام اشتراک‌گذاری داده‌ها در خارج از ایالات متحده طبق «پروتکل‌ها و شرایط تأیید شده توسط دولت ایالات متحده» خواهد بود.

هدف کلی پروژه تگزاس کمک به ایجاد اعتماد با کاربران و ذینفعان کلیدی از طریق بهبود سیستم‌ها و کنترل‌های ما است، اما همچنین ایجاد پیشرفت اساسی در جهت انطباق با توافق نهایی با دولت ایالات متحده است که به طور کامل از داده‌های کاربر و ملیت ایالات متحده محافظت می‌کند. منافع امنیتی ما به دلیل احترام به محرمانه بودن تعامل با دولت ایالات متحده در مورد این برنامه ها به طور علنی صحبت نکرده ایم، اما شرایط اکنون ایجاب می کند که برخی از این اطلاعات را به صورت عمومی به اشتراک بگذاریم تا اشتباهات و تصورات غلط موجود در مقاله و برخی نگرانی های جاری مرتبط با جنبه های دیگر کسب و کار ما

نگرانی ها در مورد TikTok در دو هفته گذشته پس از یک افزایش یافته است اخبار BuzzFeed گزارشی که نشان می‌دهد مهندسان TikTok در چین بین سپتامبر 2021 و ژانویه 2022 به داده‌های کاربران آمریکایی دسترسی داشته‌اند. یکی از کارمندان TikTok در ضبط‌های بازبینی شده توسط BuzzFeed گفت: “همه چیز در چین دیده می‌شود.” مهندس در چین که “به همه چیز دسترسی دارد.”

با توجه به نگرانی‌ها در مورد دسترسی به داده‌های ایالات متحده، کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده در اوایل این هفته از اپل و گوگل خواست تا TikTok را به دلیل “الگوی شیوه‌های داده‌های مخفیانه” از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کنند.

TikTok در نامه خود تأیید کرد که برخی از کارمندان مستقر در چین واقعاً می توانند به داده های کاربران آمریکایی TikTok دسترسی داشته باشند، “با توجه به یک سری از کنترل های امنیتی سایبری قوی” که توسط یک تیم امنیتی مستقر در ایالات متحده نظارت می شود. TikTok می‌گوید که دارای یک سیستم طبقه‌بندی داده داخلی و فرآیند تأیید است که سطوح دسترسی را بر اساس حساسیت داده‌ها تعیین می‌کند. برای ادامه محدود کردن دسترسی به داده ها، با دولت بایدن همکاری خواهد کرد.

در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا TikTok قصد ندارد تمام داده های کاربران ایالات متحده را از دید کارمندان در چین مسدود کند، TikTok گفت که «بعضی از کارمندان مستقر در چین به مجموعه محدود و غیر حساسی از داده های کاربر TikTok ایالات متحده دسترسی خواهند داشت. “به منظور اطمینان از قابلیت همکاری جهانی. کارمندان همچنین می‌توانند الگوریتم توصیه ویدیویی TikTok را با استفاده از داده‌های ایالات متحده توسعه دهند، اگرچه آموزش الگوریتم به سرورهای اوراکل محدود می‌شود.

TikTok قول داده است که دسترسی “بسیار محدود” خواهد بود و شامل “اطلاعات کاربر خصوصی TikTok ایالات متحده” نخواهد شد. TikTok می‌گوید که از آن خواسته نشده است که داده‌هایی را به دولت چین ارائه دهد و اگر CCP اطلاعاتی را درخواست کند، داده‌ای را ارائه نخواهد کرد.

اپل و گوگل هنوز به درخواست FCC برای حذف برنامه TikTok از فروشگاه های برنامه خود پاسخ نداده اند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا