بررسی تخصصی

توییتر به نام X تغییر نام داد

توییتر تغییر نام دادایکس“در سراسر جهان، تحت هدایت مالک ایلان ماسک. یک لوگوی «موقت» با یک X سفید روی پس‌زمینه سیاه جایگزین لوگوی اصلی پرنده آبی روی پلت‌فرم شده است که نشان‌دهنده قصد میلیاردر برای تبدیل شبکه رسانه‌های اجتماعی به یک «برنامه همه چیز» شبیه به WeChat چین است.

لوگوی توییتر X
ماسک روز یکشنبه عکس پروفایل خود را به لوگوی جدید تغییر داد و به بیوگرافی خود “X.com” اضافه کرد که به صفحه نمایش مختصری “X” در صفحه اصلی توییتر هدایت می شود. در یک توییت صبح دوشنبه، لیندا یاکارینو، مدیرعامل توییتر گفت: “X اینجاست! بیایید این کار را انجام دهیم.” مشک بعدا تصویری را به اشتراک گذاشت از برند جدید X که در کنار دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو پیش بینی شده است.

نام نهاد حقوقی رسمی توییتر، زمانی که این شرکت در اکتبر 2022 توسط ماسک خریداری شد، به نام X Corp ثبت شد، که از آن زمان به آن به عنوان “X” یا “شتاب دهنده برای ایجاد X” اشاره می‌کند، اما برند پرندگان مشتری تا به حال زنده مانده بود.

پلت فرم رسانه های اجتماعی از زمان راه اندازی آن در مارس 2006، توییتر نامیده می شود صفحه درباره هنوز هم می گوید که لوگوی پرنده آبی “قابل تشخیص ترین دارایی ما” است و “به همین دلیل است که ما از آن محافظت می کنیم.” صرف نظر از این، ماسک معتقد است که این جایگزینی «باید خیلی وقت پیش انجام می شد». تمایل او به حرف X در جاهای دیگر مشهود است، به عنوان مثال در نام شرکت SpaceX و X.Ai. X.com همچنین نام بانک آنلاینی بود که ماسک بنیانگذار آن بود، قبل از اینکه با Confinity ادغام شود و در نهایت به PayPal تبدیل شود.

مطابق با پلتفرمرماسک، زوئی شیفر، شب گذشته ایمیلی را برای کارمندان توییتر ارسال کرد و به آنها گفت که این شرکت به‌عنوان X شناخته می‌شود و این آخرین باری است که او از یک آدرس توییتر ایمیل می‌فرستد.

در یک توییت یکشنبهیاکارینو پیشنهاد کرد که X از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند و به کاربران «تعامل نامحدود – با محوریت صوتی، تصویری، پیام‌رسانی، پرداخت/بانکداری – ایجاد یک بازار جهانی برای ایده‌ها، کالاها، خدمات و فرصت‌ها را به کاربران ارائه می‌دهد… X همه ما را به روش‌هایی که تازه تصور می‌کنیم به هم متصل می‌کند».

به گفته ماسک، «توئیت‌ها» قرار است جایگزین شوند و پست‌ها «x» نامیده می‌شوند. تا زمان نگارش، این سرویس همچنان به عنوان توییتر در برنامه رسمی ظاهر می شود، اما انتظار می رود که به زودی این سرویس نیز تغییر کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا