بررسی تخصصی

در رویداد «سریع ترسناک» اپل در 30 اکتبر چه چیزی را نباید انتظار داشت

رویداد آینده “سریع ترسناک” اپل در 30 اکتبر (یا 31، بسته به جایی که هستید) برگزار می شود، زمانی که انتظار می رود مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی و آی مک 24 اینچی جدید رونمایی کند. همچنین ممکن است محصولات جدید دیگری را نیز در دسترس قرار دهد، اما تعداد انگشت شماری از دستگاه های آینده شایعه شده است که ما انتظار نداریم در این ماه ظاهر شوند.

سریع ترسناک چیزی که نباید انتظار داشت
برای کمک به تعیین انتظارات قبل از رویداد اکتبر اپل، ما لیستی از محصولاتی را گردآوری کرده‌ایم که بعید است اپل آنها را در طول “سریع ترسناک” معرفی کند، بلکه در سال آینده و بعد از آن.

مک بوک پرو 13 اینچی M3

اپل در حال توسعه مک‌های جدیدی است که از نسل بعدی تراشه M3 این شرکت استفاده می‌کنند، که بر اساس فرآیند 3 نانومتری شریک ساخت تراشه TSMC ساخته شده است که منجر به بهبود عملکرد و بازده انرژی قابل توجهی نسبت به تراشه M2 مبتنی بر 5 نانومتر می‌شود که جدیدترین مدل‌های مک اپل بر اساس آن ساخته شده‌اند.

بنر 13 اینچی مک بوک پرو 2022
مطابق با بلومبرگ گزارشگر مارک گورمن، اپل نسخه‌های مبتنی بر M3 مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را آماده عرضه دارد، اما نسخه جدید مک‌بوک پرو 13 اینچی با تراشه M3 به‌طور فزاینده‌ای کمتر در کنار آن‌ها ظاهر می‌شود. در رویداد “سریع ترسناک” اپل.

هفته گذشته، گورمن گفت که عرضه مک بوک پرو 13 اینچی رو به اتمام است و این نشان می دهد که می توان آن را در پایان ماه تعویض کرد. اما او اکنون می گوید که دستگاه جدید احتمالاً در رویداد آینده اپل ظاهر نخواهد شد.

Gurman گزارش داد: «در حالی که شرکت روی یک مک‌بوک پرو ارزان قیمت با کد J504 با نسخه پایه تراشه M3 کار می‌کند، این دستگاه احتمالا دوشنبه ظاهر نخواهد شد.» بلومبرگ در جمعه.

مک بوک ایر 13 و 15 اینچی M3

اپل تا کنون مک بوک ایر 13 اینچی کوچکتر را در سال جاری به روز نکرده است. مدل فعلی با موتور M2 در ابتدا در ژوئن 2022 معرفی شد، بنابراین امید می رفت که به زودی به روز شود. در واقع، در ژوئن 2023، گورمن ادعا کرد که مک بوک ایر 13 اینچی می تواند یکی از اولین ذینفعان تراشه جدید M3 اپل باشد.

13 اینچ مک بوک بنفش هوا
با این حال، اخیراً او گفته است که یک مک بوک ایر 13 اینچی با تراشه M3 به تازگی به تست تأیید مهندسی (EVT) رسیده است، مرحله آزمایش تولید اولیه در دستگاه‌های نمونه اولیه. گورمن می‌گوید که این باعث می‌شود نسل بعدی مک‌بوک ایر 13 اینچی برای عرضه در اولین زمان بین بهار و تابستان سال آینده برنامه‌ریزی شود.

اپل مک‌بوک ایر 15 اینچی را در ژوئن امسال عرضه کرد، بنابراین انتظار نمی‌رود که این مک‌بوک‌ایر در میان نسل اول مک‌های مجهز به M3 باشد.

مک پرو، مک استودیو، مک مینی

به همین ترتیب، اپل در سال جاری مک پرو و ​​مک استودیو را به روز کرده است. این به‌روزرسانی‌ها نیز در ژوئن 2023 منتشر شدند، بنابراین احتمال کمی وجود دارد که قبل از سال 2024 جایگزین مدل‌های جدیدتر شوند. گورمن معتقد است که اپل در حال حاضر مدل‌های MacBook Air، Mac Studio یا Mac Pro را به‌روزرسانی نخواهد کرد.

در مورد مک مینی، اپل در ژانویه 2023 دستگاه را با تراشه های M2 به روز کرد، در حالی که طبق گفته Gurman انتظار نمی رود مدل های مجهز به M3 تا اواخر سال 2024 ظاهر شوند.

آیپدهای جدید

اپل گاهی اوقات آیپدهای جدید را در پایان سال عرضه می کند، اما شک و تردید در مورد این اتفاق در سال 2023 افزایش می یابد.

اعتقاد بر این است که اپل در حال کار بر روی مدل های جدید آیپد پرو مجهز به M3 با نمایشگرهای OLED و لوازم جانبی کیبورد جادویی بازطراحی شده است، اما انتظار نمی رود این دستگاه ها تا بهار یا اوایل تابستان سال 2024 معرفی شوند.

ویژگی آیپد مینی و هوا
همین امر در مورد آی‌پد مینی نیز صدق می‌کند، که آخرین بار در سپتامبر 2021 به‌روزرسانی شد. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل در ژانویه گفت که مدل بعدی احتمالاً در سه ماهه اول سال 2024 وارد تولید انبوه خواهد شد. در آن زمان، او همچنین گفت که ممکن است وجود داشته باشد. هیچ آی‌پد جدیدی در 9 تا 12 ماه آینده عرضه نمی‌شود، و از آن زمان او این پیش‌بینی را دو برابر کرده است.

به گفته گورمن، اپل همچنین در حال توسعه یک آیپد ایر جدید با مشخصات بهبود یافته است، اما او دیگر باور ندارد که امسال عرضه شود. اپل آخرین بار در مارس 2022 آیپد ایر را به روز کرد.

ویژگی نسل دهم آی‌پد با رنگ صورتی
اپل همچنین در حال کار بر روی نسل یازدهم آی‌پد سطح پایه است. آی‌پد نسل دهم در اکتبر 2022 عرضه شد و اپل از سال 2017 به‌صورت سالانه آی‌پد پایه‌ای را به‌روزرسانی کرده است، اما هیچ شایعه‌ای مبنی بر عرضه آن در سال 2023 وجود ندارد.

تمرکز مک در رویداد “سریع ترسناک” اپل، به طور کامل آیپدهای جدید اپل را در سال جاری رد نمی کند، زیرا اپل احتمالاً می تواند مدل های جدیدی را در نوامبر از طریق انتشار مطبوعاتی منتشر کند، مانند آنچه در ژانویه 2023 برای 14 اینچی انجام داد. و مک بوک پرو 16 اینچی و نسل دوم هوم پاد. اما نه کو و نه گورمن باور ندارند که هیچ آیپدی زودتر از بهار 2024 وارد بازار شود.

آیفون SE 4

شایعات در مورد برنامه های اپل برای نسل بعدی آیفون SE در بهترین حالت متفاوت بوده است، و در مورد زمان و در واقع اینکه آیا نسل چهارم آیفون SE را خواهیم دید یا خیر، صحبت های زیادی صورت گرفته است.

آخرین شایعات حاکی از آن است که iPhone SE شبیه به آیفون 14 خواهد بود و دارای طراحی تمام صفحه نمایش با Face ID به جای Touch ID، یک پورت USB-C، یک دوربین پشتی تکی و یک دکمه “Action” برای جایگزینی قطع کردن صدا است. تعویض. همچنین این احتمال وجود دارد که شامل فناوری صفحه نمایش OLED باشد.

ما انتظار نداریم که آیفون SE جدید امسال یا حتی سال آینده معرفی شود و به نظر می رسد زودتر در سال 2025 عرضه شود. این شاید یکی از اولین دستگاه هایی باشد که دارای تراشه مودم طراحی شده توسط اپل است.

هدست ویژن پرو

Vision Pro با معرفی دستگاه موسوم به «محاسبات فضایی» در WWDC 2023 در ماه ژوئن، اولین ورود این شرکت به دسته محصولات جدید از ساعت اپل واچ 2015 است.

Apple Vision Pro با باتری دارای ویژگی آبی سرخابی
طبق گفته اپل، Vision Pro در اوایل سال 2024 به فروش خواهد رسید که احتمالاً به معنای ژانویه تا اواخر آوریل است و احتمال اینکه در ماه مه وارد بازار شود.

لاین آپ AirPods

به گفته Gurman، اپل در حال برنامه‌ریزی اساسی برای اصلاحات اساسی در خط تولید AirPods خود است، اما انتظار نمی‌رود که تا سال آینده شروع شود. AirPods استاندارد و AirPods Max در سال 2024 به روز خواهند شد، در حالی که AirPods Pro در سال 2025 به روز می شود. برای AirPods و AirPods Pro، اپل طراحی هدفون و بدنه را به روز می کند و در عین حال کیفیت صدا را نیز بهبود می بخشد.

مدرسه ایرپادز
هنوز اطلاعات روشنی در مورد اینکه چه زمانی در سال‌های 2024 و 2025 ممکن است شاهد به‌روزرسانی ایرپاد باشیم، وجود ندارد، اما اپل معمولاً در نیمه دوم سال و با عرضه آیفون‌های جدید، مدل‌های جدیدی را معرفی می‌کند. گورمن می گوید که ایرپادها «آخر سال آینده» و ایرپاد مکس «در اواخر سال آینده» وارد بازار خواهند شد.

لاین آپ هوم پاد

در نهایت، هوم پاد. هوم پاد مینی اپل اکنون سه ساله شده است. Gurman اولین بار بود که در آگوست 2022 کار اپل را بر روی نسل دوم HomePod mini برجسته کرد. در ماه فوریه، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، گفت که اپل در نیمه دوم سال 2024 عرضه انبوه هوم پاد مینی نسل دوم را آغاز خواهد کرد.

ویژگی HomePod Mini 2
همچنین ممکن است اپل برای معرفی هوم پاد مینی جدید تا معرفی نسل سوم هوم پاد فول سایز صبر کند، به خصوص اگر دارای ویژگی های جدید باشد. طبق گفته مینگ چی کو، اپل در حال توسعه یک نسخه به روز شده از هوم پاد است که دارای صفحه نمایش 7 اینچی است و در سال 2024 وارد بازار می شود. گورمن همچنین معتقد است که اپل یک هوم پاد با صفحه نمایش در حال توسعه دارد، اما او انتظار ندارد که تا سال آینده عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا