بررسی تخصصی

در بهار امسال از اپل چه انتظاری داریم: مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra و موارد دیگر

فوریه یک ماه نسبتاً آرام برای اپل تا این لحظه فراتر از عرضه هوم پاد جدید به مشتریان بوده است، اما همه چیز باید به زودی آغاز شود. شایعه شده است که اپل حداقل دو معرفی محصول جدید را برای دوره مارس تا ژوئن برنامه ریزی کرده است، از جمله یک مک پرو جدید و هدست AR/VR مورد انتظارش. اپل اغلب یک یا دو رنگ جدید آیفون را در بهار نیز معرفی می کند و این سنت می تواند امسال نیز ادامه یابد.

Mac Pro VR Headset New iPhone Color Triptych Feature - در بهار امسال از اپل چه انتظاری داریم: مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra و موارد دیگر
در زیر، بر اساس آخرین شایعات، آنچه را که در بهار امسال از اپل انتظار داریم را خلاصه کرده ایم. مثل همیشه، برنامه های اپل می تواند در هر زمان تغییر کند.

مک پرو جدید

Mac Pro Feature Teal - در بهار امسال از اپل چه انتظاری داریم: مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra و موارد دیگر


انتظار می رود اپل امسال یک مک پرو جدید با سیلیکون اپل عرضه کند. مطابق با بلومبرگمارک گورمن، رایانه رومیزی پیشرفته با تراشه جدید M2 Ultra در دسترس خواهد بود که آن را به سریع ترین مک تاریخ تبدیل می کند. او انتظار دارد که مک پرو جدید طراحی مشابه مدل 2019 داشته باشد، اما فاقد رم قابل ارتقا توسط کاربر باشد. ظاهراً یک تراشه رده بالاتر «M2 Extreme» برای رایانه لغو شده است.

ماه گذشته، گورمن گفت اپل در حال آزمایش داخلی مک پرو جدید با سیستم عامل macOS 13.3 است که انتظار می‌رود در بهار امسال به صورت عمومی عرضه شود. با توجه به این موضوع، ممکن است اپل بتواند Mac Pro و macOS 13.3 جدید را در ماه مارس یا آوریل عرضه کند، اما هنوز هیچ بازه زمانی قطعی برای عرضه این رایانه در سال جاری وجود ندارد، بنابراین احتمال اینکه مک پرو جدید در WWDC 2023 معرفی شود وجود دارد. در ژوئن یا اواخر سال.

اپل سومین بتای macOS Ventura 13.1 را برای توسعه دهندگان قرار داد
>

هدست AR/VR

apple ar headset concept 1 - در بهار امسال از اپل چه انتظاری داریم: مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra و موارد دیگر


چند سالی است که شایعه شده است که اپل در حال کار بر روی هدستی با قابلیت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است و شایعات حاکی از آن است که این شرکت سرانجام این دستگاه را در سال 2023 معرفی خواهد کرد. ماه گذشته، تحلیلگر معتبر اپل، مینگ-چی کو گفت که این هدست احتمالاً وجود دارد. برای اولین بار در رویداد اپل در بهار امسال یا در WWDC در ماه ژوئن.

طبق گزارش‌ها، هدست اپل دارای لنزهای دوگانه 4K میکرو LED، بیش از 12 دوربین، تراشه‌های M2 و H2، ردیابی پیشرفته چشم و دست، دستگیره‌ای فیزیکی شبیه Digital Crown در اپل واچ، رابطی شبیه به iOS با شبکه‌ای است. برنامه ها، توانایی عملکرد به عنوان یک نمایشگر خارجی برای مک و موارد دیگر. انتظار می‌رود اپل به توسعه‌دهندگان زمان بدهد تا برنامه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را برای این هدست قبل از انتشار آن در اواخر سال ایجاد کنند.

رنگ آیفون جدید؟

purple iphone 12 and 12 mini - در بهار امسال از اپل چه انتظاری داریم: مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra و موارد دیگر


اپل اغلب حداقل یک رنگ جدید آیفون را در بهار عرضه می کند و این سنت به طور بالقوه می تواند امسال نیز ادامه یابد.

در رویداد مارس 2022، اپل یک رنگ سبز آلپاین جدید برای آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس و یک رنگ سبز جدید برای آیفون 13 و آیفون 13 مینی معرفی کرد. در آوریل 2021، اپل آیفون 12 و آیفون 12 مینی را به رنگ بنفش عرضه کرد.

در گذشته، اپل رنگ قرمز (محصول) جدیدی را برای سری آیفون 7 و آیفون 8 منتشر کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا