بررسی تخصصی

از نسل بعدی Apple TV که سال آینده راه اندازی می شود چه انتظاری داریم

Apple TV 4K فعلی در نوامبر 2022 با تراشه A15 Bionic، گزینه ذخیره سازی 128 گیگابایتی بزرگتر، طراحی کمی نازک تر و سبک تر، پشتیبانی از HDR10+، کنترل از راه دور سیری با پورت USB-C، قیمت پایین تر و تغییرات جزئی دیگر عرضه شد.

ویژگی apple tv 4k yellow bg
انتظار می رود نسل بعدی Apple TV 4K سال آینده عرضه شود. پیش از این، ویژگی ها و تغییرات شایعه شده برای دستگاه پخش را مرور می کنیم.

تراشه سریعتر

طبق گفته های اپل تی وی بعدی به پردازنده سریع تری نسبت به تراشه فعلی A15 Bionic مجهز خواهد شد بلومبرگمارک گورمن. مشخص نیست که از کدام تراشه استفاده خواهد شد، اما احتمالات شامل تراشه A16 Bionic از آیفون 14 پرو یا تراشه A17 Bionic آینده است که انتظار می‌رود بر اساس آخرین فرآیند 3 نانومتری TSMC برای بهبود عملکرد و بهره‌وری انرژی قابل توجهی تولید شود.

قیمت پایین تر

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، انتظار دارد تلویزیون بعدی اپل نسبت به مدل فعلی «مقرون به صرفه‌تر» باشد. او گفت که “قیمت زیر 100 دلار” “نقطه شیرین” برای Apple TV خواهد بود، اما قیمت دقیق برای مدل بعدی هنوز مشخص نیست.

هر دو نسخه نسل دوم (2010) و نسل سوم (2012) اپل تی وی در زمان عرضه 99 دلار در ایالات متحده قیمت داشتند و اپل در نهایت قیمت مدل نسل سوم را به 69 دلار کاهش داد، بنابراین سابقه ای وجود دارد که یک Apple TV زیر 100 دلار که بهتر با دستگاه های پخش جریانی ارزان قیمت فروخته شده توسط گوگل، آمازون و روکو رقابت می کند.

اپل تی‌وی 4K کنونی با قیمت پایین‌تر از 129 دلار در ایالات متحده شروع می‌شود، در مقایسه با 179 دلار برای مدل نسل قبلی.

همان طراحی

به گفته گورمن، اپل تی‌وی بعدی به «طراحی فعلی» خواهد ماند.

اپل گفت که بازده انرژی افزایش یافته تراشه A15 Bionic باعث می شود که فن در Apple TV فعلی حذف شود و در نتیجه دستگاه طراحی فشرده تری داشته باشد که حدود 12٪ نازک تر و حدود 50٪ سبک تر از مدل قبلی است.

2024 راه اندازی

به گفته گورمن، اپل قصد دارد اپل تی‌وی بعدی را در نیمه اول سال 2024 عرضه کند، اما در حال حاضر هیچ بازه زمانی خاصی مشخص نیست. مدل‌های قبلی Apple TV 4K در نوامبر 2022، مه 2021 و سپتامبر 2017 عرضه شدند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا