بررسی تخصصی

واتس اپ ویژگی «گروه های در حال انقضا» را آزمایش می کند تا به راحتی چت های اضافی را ترک کنید

واتس اپ در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که به امکان عضویت در چت گروهی در پلتفرم رمزگذاری شده پس از مدت زمان مشخصی منقضی می شود.

ویژگی Whatsapp
بخش بزرگی از چیزی که سرویس پیام رسانی متعلق به متا را بسیار محبوب می کند، توسعه مداوم ویژگی های جدید چت گروهی است و هدف جدیدترین آنها راه حلی برای مشکل رایج به اصطلاح “گروه های زامبی” است.

این اصطلاح به گروه هایی اطلاق می شود که به طور موقت برای سازماندهی یک رویداد یکباره مانند تولد ایجاد شده اند و در نهایت پس از رویداد مورد نظر مفید هستند. چنین گروه‌هایی می‌توانند باعث به هم ریختگی اضافی در برنامه شوند و اگر دیگران در گروه هنوز در حال گفتگو باشند، باعث حواس‌پرتی اعضا شوند.

واتس اپ به وضوح از این مشکل آگاه است، همانطور که توسط WABetaInfo کشف بتا دیگر نشان داده شده است. تنظیم جدید «گروه‌های منقضی» به کاربران امکان می‌دهد تاریخ انقضای خاصی را برای گروه‌های واتس‌اپ خود تعیین کنند. در متن توضیحی گزینه UI آمده است: “در صورت فعال بودن، از شما خواسته می شود تا گروه ها را در تاریخ انقضا پاکسازی کنید.”

هنگامی که این ویژگی منتشر شد، کاربران می‌توانند از بین گزینه‌های انقضای مختلف مانند یک روز، یک هفته یا یک تاریخ سفارشی انتخاب کنند و همچنین می‌توانند در صورت تغییر تاریخ انقضا، انقضایی که قبلا تنظیم شده بود را حذف کنند. WABetaInfo توضیح می‌دهد که این گزینه برای افراد است، زیرا برای سایر شرکت‌کنندگان گروه اعمال نمی‌شود.

این ویژگی در نسخه 23.5.0.71 ارائه شده توسط توسعه دهندگان WhatsApp از طریق برنامه TestFlight بتا ظاهر می شود. هنوز مشخص نیست که چه زمانی برای پخش زنده آماده می شود، اما این واقعیت که در حال توسعه فعال است احتمالاً به عنوان یک خبر خوشایند برای کاربران با تعداد زیادی عضویت در گروه است.

در همین حال، یکی دیگر از ویژگی‌هایی که واتس‌اپ بر روی آن کار می‌کند ممکن است به کاربران کمک کند تا از تماس‌های اسپم در این پلتفرم جلوگیری کنند. به گفته WABetaInfo، این ویژگی امکان بی‌صدا کردن تماس‌های شماره‌های ناشناس را ارائه می‌دهد، اگرچه تماس‌های خاموش همچنان در مرکز اعلان و لیست تماس‌ها قابل مشاهده خواهند بود.

ویژگی دوم در پاسخ به مشکلی که توسط ویژگی انجمن‌های واتس‌اپ معرفی شده است، توسعه می‌یابد که طبق گزارش‌ها، شماره‌ها را برای تماس‌های تصادفی و دعوت‌های چت گروهی از سوی کاربران ناشناس باز کرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا