بررسی تخصصی

اپل قول داده بود در سال 2022 یک برنامه موسیقی کلاسیک راه اندازی کند، اما زمان در حال اتمام است

در آگوست 2021، اپل اعلام کرد که سرویس موسیقی کلاسیک Primephonic را خریداری کرده است. در آن زمان، اپل اعلام کرد که قصد دارد یک برنامه اختصاصی موسیقی کلاسیک را در سال جاری راه اندازی کند، اما اگر شرکت بخواهد به این وعده عمل کند، زمان رو به اتمام است.


در بیانیه مطبوعاتی Apple Newsroom که سال گذشته به اشتراک گذاشته شد، آمده است: «Apple Music قصد دارد سال آینده یک برنامه اختصاصی موسیقی کلاسیک را راه‌اندازی کند که رابط کاربری کلاسیک Primephonic را که طرفداران آن را با ویژگی‌های اضافه‌تر دوست دارند، ترکیب کند. اپل از آن زمان تاکنون به طور عمومی به این طرح ها اشاره نکرده است و در طول ماه گذشته به درخواست های ما برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

این برنامه به عنوان جایگزینی برای Primephonic عمل می کند و به کاربران مقصدی برای پخش موسیقی کلاسیک از افرادی مانند بتهوون و موتزارت ارائه می دهد.

وب سایت Primephonic در ابتدا گفت که در حال کار بر روی یک تجربه موسیقی کلاسیک جدید شگفت انگیز از اپل برای اوایل سال آینده است، اما عبارت “اوایل سال آینده” در 9 مارس 2022، تنها یک روز پس از برگزاری اپل به “سال آینده” تغییر کرد. رویدادی برای معرفی Mac Studio، Studio Display، نسل پنجم iPad Air و نسل سوم iPhone SE.

سرویس Primephonic در سپتامبر 2021 تعطیل شد و مشترکین در آن زمان شش ماه به صورت رایگان به Apple Music دسترسی داشتند. این بدان معناست که مشترکین Primephonic می‌توانستند تا ماه فوریه به Apple Music گوش دهند و این نشان می‌دهد که اپل احتمالاً برنامه‌ریزی کرده بود تا برنامه موسیقی کلاسیک را در رویداد مارس امسال معرفی کند، اما آماده نبود.

لیست های پخش آهنگ جدید Apple Music اکنون در iOS 16.2 موجود است
>

در ماه فوریه، یک مرجع در سطح کد به “Open in Apple Classical” در نسخه بتا برنامه Apple Music برای اندروید کشف شد. سپس، در ماه می، ارجاعات مشابهی به “Open in Apple Classical” و “A Shortcut to Apple Classical” در نسخه بتای iOS 15.5 کشف شد. این ارجاعات هرگز در معرض دید عموم قرار نگرفتند، اما می توانست نشان دهد که اپل قصد دارد یا حداقل قصد دارد نام این برنامه را به جای Apple Music Classical Apple Classical بگذارد.

حتی ارجاعات بیشتری به برنامه موسیقی کلاسیک در یک فایل XML در سرورهای اپل در اواخر سپتامبر و با ادامه آماده سازی backend کشف شد. مشخص نیست که آیا این برنامه در iOS ساخته می شود یا به طور جداگانه در اپ استور منتشر می شود.

اپل گفت که بهترین ویژگی های Primephonic را شامل می شود، از جمله «قابلیت های مرور و جستجوی بهتر توسط آهنگساز و رپرتوار» و «نمایش جزئیات فراداده موسیقی کلاسیک»، و این امکان وجود دارد که این شرکت به سادگی به زمان بیشتری برای تکمیل کار روی کار نیاز داشته باشد. . Primephonic همچنین به جای مدل پرداخت به ازای پخش مانند Apple Music، با یک مدل منحصر به فرد پرداخت در هر ثانیه گوش داده عمل می کند، بنابراین شاید اپل هنوز در تلاش است تا مدل پرداختی را پیدا کند که مناسب برای برنامه Apple Classical باشد.

در این مرحله، سرنوشت Apple Classical نامشخص است. اپل ممکن است در یک یا دو هفته آینده این برنامه را راه اندازی کند و سرانجام به ضرب الاجل خود برسد، یا ممکن است راه اندازی آن تا سال 2023 به تعویق بیفتد. یک احتمال کمتر این است که اپل تصمیم بگیرد یک برنامه موسیقی کلاسیک را منتشر نکند و در عوض به سمت استفاده بیشتر حرکت کند. ویژگی های کلاسیک در برنامه Apple Music در نسخه های آینده iOS 16 یا iOS 17. در هر صورت، اپل در حال حاضر در مورد برنامه های خود ساکت می ماند.

کد iOS 16.3 نشان می دهد که اپل به کار بر روی برنامه موسیقی کلاسیک ادامه می دهد
>
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا