بررسی تخصصی

اولین گوشی های هوشمند با وای فای سریعتر 7 در اوایل سال 2024 عرضه می شوند

بر اساس گزارشی جدید، اولین گوشی‌های هوشمندی که از Wi-Fi 7 پشتیبانی می‌کنند، در نیمه دوم سال 2024 عرضه خواهند شد. دیجی تایمز که به خانه های پشتیبان آی سی و آزمایشگاه های بازرسی اشاره می کند.

وای فای 7
Wi-Fi 7 می‌تواند از کانال‌های 320 مگاهرتز استفاده کند و از فناوری مدولاسیون دامنه چهارگانه (QAM) 4K پشتیبانی می‌کند که در نهایت تا 2.4 برابر سرعت بیشتری نسبت به وای‌فای 6 با همان تعداد آنتن ارائه می‌کند.

طبق اعلام Wi-Fi Alliance، Wi-Fi 7 که به عنوان نسل بعدی تکامل فناوری Wi-Fi قرار می گیرد، انتظار می رود سرعت “حداقل 30” گیگابیت در ثانیه داشته باشد و حتی می تواند به 40Gbps برسد. این سرعت برای نسل بعدی AR/VR، پخش ویدیوی 8K و دستگاه های بازی به اندازه کافی سریع است.

Wi-Fi 6 دارای سرعت 9.6 گیگابیت بر ثانیه و وای فای 5 حداکثر 3.5 گیگابیت بر ثانیه است، بنابراین WiFi 7 در هنگام راه اندازی پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت. هنوز اطلاعاتی در مورد زمان اجرای Wi-Fi 7 توسط اپل منتشر نشده است، اما شایان ذکر است که اپل حتی Wi-Fi 6E را که از سال 2019 در دسترس بوده است، استفاده نکرده است.

دستگاه‌های اپل همچنان از Wi-Fi 6 استفاده می‌کنند و این احتمال وجود دارد که اپل تا زمان راه‌اندازی Wi-Fi 7 از Wi-Fi 6 استفاده کند و به طور کامل از Wi-Fi 6E صرفنظر کند. دیجی تایمز نشان می دهد که با راه اندازی Wi-Fi 7 در افق، Wi-Fi 6E “فقط یک فناوری انتقالی” است.

Wi-Fi 7 قبل از اینکه به گوشی های هوشمند راه پیدا کند، ابتدا به روترها و نوت بوک ها می آید. در ماه ژانویه، مدیاتک Wi-Fi 7 را به نمایش گذاشت و اینتل اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2024 از Wi-Fi 7 در لپ‌تاپ‌های PC استفاده کند و این فناوری در سال 2025 در بازارهای اصلی ظاهر شود. کوالکام همچنین در حال کار بر روی گزینه‌های تراشه Wi-Fi 7 است. که انتظار می رود در همان بازه زمانی ظاهر شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا