بررسی تخصصی

مک بوک ایر 15 اینچی آینده دوباره به تراشه M2 مجهز خواهد شد

حساب جمع‌آوری اخبار “yeux1122” در وبلاگ Korean Naver ادعا می‌کند که مک‌بوک ایر 15 اینچی آینده در واقع به تراشه M2 مجهز خواهد شد، نه M3 که اپل در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بود.

بنفش خاکستری هوایی مک بوک
به گفته منبع زنجیره تامین تایوانی این وبلاگ، تصمیم اپل برای استفاده از تراشه M2 به دلیل مشکلات تولید در تراشه‌ساز TSMC نبود، بلکه به دلیل ترکیبی از عوامل از جمله شرایط بازار و تعدیل موجودی بود.

گزارش قبلی از کره در اوایل این ماه ادعا کرد که اپل به طور موقت تولید تراشه های سری M2 خود را در ابتدای سال 2023 به دنبال کاهش شدید تقاضای جهانی مک بوک ها متوقف کرده است.

در گزارش کره‌ای زبان در آن زمان به نقل از یک فرد آشنا با این موضوع، گفته می‌شود که تعلیق تا ماه فوریه ادامه داشت و پس از آن تولید تراشه‌های سری M2 از سر گرفته شد، اما آنها «تنها نیمی از سطح سال قبل بودند». .

هفته گذشته، یک مک بوک ایر 15 اینچی منتشر نشده با پردازنده «همتراز» با تراشه M2 در گزارش های توسعه دهندگان اپ استور مشاهده شد. پیکربندی مک بوک ایر دارای یک CPU 8 هسته ای و پردازنده گرافیکی 10 هسته ای، درست مانند تراشه M2، همراه با 8 گیگابایت رم بود. Air جدید همچنین با وضوح صفحه نمایش برابر با MacBook Pro 14 اینچی در لیست قرار گرفت.

دقیقاً مشخص نیست مک بوک ایر 15 اینچی چه زمانی عرضه خواهد شد، اما احتمالاً توسط WWDC که از 5 ژوئن آغاز می شود، معرفی خواهد شد. زودتر

انتظار می‌رود عرضه مک‌های مجهز به M3 در آینده‌ای دیگر انجام شود و نشان‌دهنده انتقال به فرآیند تولید 3 نانومتری از استاندارد فعلی 5 نانومتری باشد. فرآیند 3 نانومتری که در سری آیفون 15 امسال نیز مورد استفاده قرار گرفته است، امکان بهبود قابل توجه عملکرد و کارایی بیشتر را فراهم می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا