بررسی تخصصی

5 ویژگی جدید AirDrop در iOS 17 ارائه می شود

از زمان معرفی آن در iOS 7، AirDrop به وسیله ای مطلوب برای کاربران آیفون تبدیل شده است تا فوراً عکس ها، فیلم ها، اسناد و موارد دیگر را با سهولت نسبی در دستگاه های نزدیک اپل به اشتراک بگذارند. با توجه به محبوبیت گسترده آن، این ویژگی در طول سال ها تغییر چندانی نکرده است. اما امسال، اپل با ارائه چندین قابلیت جدید به AirDrop که می‌تواند آن را قدرتمندتر از همیشه کند، کارها را افزایش داده است.

5 ویژگی جدید AirDrop
پنج ویژگی زیر با به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS 17 اپل ارائه می‌شوند که انتظار می‌رود در پاییز ارائه شود. آیا هر یک از آنها احتمالاً روش استفاده از AirDrop را به طور اساسی تغییر می دهد؟ در نظرات در انتهای مقاله به ما اطلاع دهید.

1. NameDrop

NameDrop سرفصل ویژگی جدید AirDrop اپل در پیش‌نمایش iOS 17 بود. NameDrop به‌جای تایپ کردن شماره افراد جدید برای تماس یا پیامک به‌طوری که شماره شما را داشته باشد، به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی آیفون خود را نزدیک آیفون خود نگه دارید تا جزئیات تماس را عوض کنید.

ios 17 namedrop
هنگامی که دو آیفون نزدیک یکدیگر قرار می‌گیرند، پوستر تماس هر فرد ظاهر می‌شود (تصویری از خودتان که می‌توانید آن را سفارشی کنید و ویرایش کنید، جدید در iOS 17). سپس کاربران می‌توانند شماره‌ها و آدرس‌های ایمیل را در کارت تماس خود انتخاب کنند که می‌خواهند به اشتراک بگذارند.

این ویژگی همچنین بین یک آیفون و یک اپل واچ مجاور اجرا می‌کند که به‌روزرسانی نرم‌افزاری آتی را اجرا می‌کند، که اپل می‌گوید «آخر امسال» در دسترس خواهد بود.

2. ژست جدید AirDrop برای اشتراک گذاری محتوا

همان حرکت نزدیکی آیفون به آیفون که برای NameDrop کار می کند همچنین به کاربران امکان می دهد محتواهایی مانند عکس ها و فایل ها را به اشتراک بگذارند.

ایردراپ آی او اس 17
به سادگی نزدیک کردن دو تلفن به یکدیگر، انتقال از طریق AirDrop را آغاز می کند، در نتیجه نیاز فعلی برای انتخاب دستی فرد از مکان یاب دستگاه AirDrop از طریق Share Sheet حذف می شود.

3. AirDrop را از طریق اینترنت ادامه دهید

روشی که AirDrop در حال حاضر کار می کند، باید در مجاورت دستگاه شخص دیگر قرار بگیرید تا هر گونه انتقال کامل شود – اگر محدوده AirDrop را ترک کنید، انتقال ناموفق بوده و محتوا به اشتراک گذاشته نمی شود. زمانی که چندین فایل بزرگ مانند محتوای ویدیویی را ارسال یا دریافت می کنید، این می تواند ناامید کننده باشد.

ویدیوهای airdrop iOS 17
در مقابل، اگر محدوده AirDrop را در iOS 17 ترک کنید، محتوایی که می‌خواهید با شخصی به اشتراک بگذارید همچنان به صورت ایمن و با کیفیت کامل از طریق اینترنت ارسال می‌شود. تنها شرط لازم این است که هم شما و هم گیرنده شما به سیستم iCloud وارد شده باشید.

4. SharePlay از طریق AirDrop

نگه داشتن دو آیفون نزدیک به هم می تواند برای شروع یک فعالیت مشترک از طریق SharePlay نیز استفاده شود. این به شما این امکان را می دهد که با هم به موسیقی گوش دهید یا فیلم تماشا کنید.

airdrop shareplay ios 17
و به لطف یک SharePlay API جدید، توسعه‌دهندگان شخص ثالث می‌توانند برنامه‌های خود را از این ژست پشتیبانی کنند و به شما این امکان را می‌دهند که با هم وارد یک بازی شوید یا در حین استفاده از دستگاه‌های جداگانه‌تان، همان جریان را تماشا کنید.

5. تاری تصویر واضح

iOS به هر کسی اجازه نمی‌دهد عکس یا سندی را در دستگاه شما به اشتراک بگذارد، مگر اینکه شما فعالانه آن را بپذیرید. با این حال، مشکل دیرینه AirDrop این است که پیش نمایشی از محتوای به اشتراک گذاشته شده پیشنهادی را روی صفحه دستگاه شما نمایش می دهد، خواه واقعاً بخواهید آن را ببینید یا نه.

مسدود کردن تصویر airdrop
این باعث شده بود که مردم در معرض تصاویر برهنه و واضح ناخواسته قرار بگیرند. برای جلوگیری از این اتفاق در iOS 17، اپل در حال معرفی یک ویژگی انتخاب جدید است که برای محو کردن خودکار تصاویر ارسال شده از طریق AirDrop که ممکن است محتوای حساسی مانند برهنگی داشته باشند، طراحی شده است. محتوا مسدود خواهد شد، اما با ضربه زدن روی دکمه “نمایش” می توان آن را مشاهده کرد.

این اخطارهای محتوای حساس مانند عملکرد ایمنی ارتباطات که اپل برای کودکان اضافه کرده است، کار می‌کند و تمام تشخیص‌ها روی دستگاه انجام می‌شود تا اپل محتوایی را که به اشتراک گذاشته می‌شود نبیند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا