بررسی تخصصی

مطالعه ای که توسط اپل تامین مالی شده است نشان می دهد که اکوسیستم اپ استور فروش 1.1 تریلیون دلاری را در سال 2022 تسهیل کرده است.

بر اساس مطالعه ای که توسط اپل انجام شده توسط اقتصاددانان گروه آنالیز، اپ استور مسئول حدود 1.1 تریلیون دلار صورتحساب و فروش توسعه دهندگان در سال 2022 بوده است. اپل امروز نتایج این مطالعه را به عنوان بخشی از تلاش مداوم برای برجسته کردن مزایای اپ استور و موفقیت های توسعه دهندگانی که از پلتفرم اپل استفاده می کنند به اشتراک گذاشت.

ویژگی عمومی فروشگاه برنامه iOS مشکی
در مجموع 910 میلیارد دلار از برآورد 1.1 تریلیون دلاری مربوط به فروش کالاها و خدمات فیزیکی است که خارج از اپ استور اتفاق افتاده است، در حالی که 109 میلیارد دلار از تبلیغات درون برنامه ای و 104 میلیارد دلار از کالاها و خدمات دیجیتال بوده است. این برآورد شامل فروش از مشاغل مختلف، بزرگ و کوچک است و برای کالاها و خدمات فیزیکی، اپل کمیسیون دریافت نکرده است.

اپل برای خرید اپلیکیشن، خرید درون‌برنامه و اشتراک درون‌برنامه‌ای از طریق اپ استور، ۱۵ تا ۳۰ درصد کارمزد دریافت می‌کند، اما وقتی مشتریان کارهایی مانند خرید آنلاین مواد غذایی یا پرداخت هزینه سفر اوبر را با استفاده از دستگاه اپل. توجه داشته باشید که در شرایط مطالعه، «صورت‌حساب‌ها» اشاره‌ای به خریدهای برنامه، خریدهای درون برنامه‌ای و اشتراک‌ها است، در حالی که «فروش» به کالاها و خدمات مربوط می‌شود.

تیم کوک، مدیرعامل اپل گفت: «ما هرگز به این میزان امیدوار نبوده‌ایم – یا بیشتر از آن الهام گرفته‌ایم – جامعه باورنکردنی توسعه‌دهندگان در سراسر جهان. همانطور که این گزارش نشان می‌دهد، اپ استور یک بازار پرجنب‌وجوش و نوآور است که فرصت‌ها در آن رونق می‌یابد، و ما مثل همیشه متعهد به سرمایه‌گذاری در موفقیت توسعه‌دهندگان و آینده اقتصاد اپلیکیشن هستیم.»

سالانه 29 درصد افزایش در صورت‌حساب‌ها و فروش‌های توسعه‌دهندگان وجود داشت که خدمات مسافرتی و سواری بیشترین رشد را داشتند. ‌اپ استور طی چند سال گذشته رشد ثابتی داشته است، از 643 میلیارد دلار در سال 2020 به 868 میلیارد دلار در سال 2021 رسیده است، قبل از اینکه در سال 2022 از یک تریلیون دلار عبور کند.

صورتحساب‌ها و فروش‌های فروشگاه اپلیکیشن 2022
گروه تحلیلی اشاره می‌کند که کسب درآمد مستقیم از اپلیکیشن‌ها «بخش کوچکی» از تجارتی است که توسط اپ استور تسهیل می‌شود و توسعه‌دهندگان می‌توانند از طریق محتوای پشتیبانی‌شده آگهی، کالاها و خدمات فروخته شده خارج از اپ استور و کالاها و خدمات فیزیکی، کسب درآمد کنند.

این مطالعه نشان می‌دهد که فراتر از خریدها و اشتراک‌های درون‌برنامه‌ای، ‌اپ استور «پلت‌فرم مورد اعتماد» را برای کسب‌وکارها برای فروش محصولات خود فراهم می‌کند و به سیاست‌های بسیاری که اپل برای «تقویت اعتماد کاربران» و جلوگیری از تراکنش‌های جعلی اجرا کرده است اشاره می‌کند.

در 15 سالی که از راه اندازی اپ استور می گذرد، توسعه دهندگان در مجموع 320 میلیارد دلار به طور مستقیم از اپ استور درآمد کسب کرده اند. اکنون در مقایسه با پایان سال 2008، 123 برابر بیشتر برنامه موجود است، با بیش از 370 میلیارد دانلود برنامه از زمان راه اندازی. بازی‌ها بیشترین تعداد اپلیکیشن‌ها را تشکیل می‌دهند و پس از آن اپلیکیشن‌های تجاری و آموزشی قرار دارند.

این دومین مطالعه از گروه آنالیز است که اپل در این ماه به اشتراک گذاشته است، با مطالعه قبلی بر موفقیت‌های فروشگاه‌های App در کسب‌وکارهای کوچک متمرکز شده است. مطالعه امروز نگاه گسترده‌تری به کل اکوسیستم App Store ارائه می‌دهد. گروه آنالیز از سال 2020 گزارش‌های مشابهی را برای اپل ارائه کرده است زیرا اپل با قوانین اپ استور در کشورهای مختلف مبارزه می‌کند.

دو مطالعه منتشر شده در ماه مه در بحبوحه شایعاتی است مبنی بر اینکه اپل قصد دارد پس از راه اندازی iOS 17، پشتیبانی از بارگذاری جانبی را در اروپا آغاز کند. قانون بازارهای دیجیتال اپل را ملزم می کند تا به مشتریان اروپایی اجازه دهد برنامه های خارج از اپ استور را دریافت کنند و از روش های پرداخت جایگزین استفاده کنند. و اپل باید تا سال 2024 اجازه بارگذاری جانبی را بدهد. اپل با بارگذاری جانبی مخالفت کرده است زیرا از حفاظت های ارائه شده توسط اپ استور دور می شود و به سیستم پیچیده ای نیاز دارد که در آن اپل کمیسیون کاهش یافته را از توسعه دهندگان دریافت می کند.

طبق گزارش‌ها، Sideloading تنها در اروپا که اجباری است در دسترس خواهد بود، اما کشورهای دیگر در حال بررسی قوانین مشابه هستند و اپل بدون شک امیدوار است که قانون‌گذاران را از تصویب قوانین مشابه منصرف کند. به عنوان مثال، در ایالات متحده، قانون بازارهای برنامه باز و قانون نوآوری و انتخاب آنلاین آمریکا به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از فروشگاه های برنامه غیر اپل و سیستم های پرداخت جایگزین استفاده کنند. مطالعاتی از این دست که به طور گسترده ای تبلیغ می شوند، برای پیشبرد روایت اپل در مورد اندازه اکوسیستم اپ استور و پیامدهای بالقوه از بین بردن حفاظت های آن کار می کنند.

مطالعه کامل گروه تحلیل از طریق مقاله اتاق خبر اپل قابل دسترسی است. این به عمق بیشتری در مورد درآمد اکوسیستم App Store در سال 2022 و معیارهای رشد 15 ساله می‌پردازد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا