بررسی تخصصی

اپ استور، سافاری و iOS اپل به طور رسمی «دروازه‌بان» در اتحادیه اروپا تعیین شدند

اپ استور، مرورگر سافاری و سیستم عامل iOS اپل امروز به طور رسمی به عنوان «دروازه‌بان» در اتحادیه اروپا تعیین شده‌اند، طبقه‌بندی رسمی که مستلزم رعایت مقررات جدید سخت‌گیرانه است (از طریق بلومبرگ).

کمیسیون اروپا
قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا (DMA) به دنبال کاهش قدرت شرکت های بزرگ فناوری است. پلتفرم‌های تعیین‌شده «دروازه‌بان» اکنون با ممنوعیت ترجیح دادن خدمات خود نسبت به خدمات رقبا مواجه خواهند شد. این پلتفرم‌ها همچنین از ترکیب داده‌های شخصی در سرویس‌های مختلف جلوگیری می‌کنند و باید به کاربران این امکان را بدهند که برنامه‌ها را از پلتفرم‌های جایگزین دانلود کنند. اپل در بیانیه ای اعلام کرد بلومبرگ “ما همچنان نگران خطرات حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها هستیم که DMA برای کاربران ما ایجاد می کند.”

در حالی که اپ استور، سافاری و iOS اپل رسماً به عنوان دروازه‌بان طبقه‌بندی شده‌اند، iMessage در حال حاضر از این فهرست مستثنی است. اپل اخیراً اعلام کرده است که پایگاه کاربری سرویس iMessage خود در اروپا ممکن است به اندازه کافی بزرگ نباشد که گنجاندن آن تحت مقررات DMA را تضمین کند. کمیسیون اروپا در کنار Bing و Edge مایکروسافت در حال بررسی صحت این ادعا است.

در کنار اپل، کمیسیون اروپا خدمات شرکت‌های فناوری دیگر از جمله جستجوی گوگل آلفابت، بازار آمازون، و TikTok شرکت Bytedance را نیز فهرست کرده است و مجموع خدمات را به 22 سرویس می‌رساند که اکنون تحت مقررات DMA قرار دارند.

برای طبقه بندی به عنوان “دروازه بان” تحت DMA، یک شرکت باید معیارهای خاصی را رعایت کند، از جمله داشتن فروش در سراسر اتحادیه اروپا حداقل 7.5 میلیارد یورو یا ارزش بازار 75 میلیارد یورو یا بالاتر. این نامگذاری همچنین مستلزم آن است که پلتفرم ها یا سرویس ها سالانه بیش از 45 میلیون کاربر فعال ماهانه و بیش از 10000 کاربر فعال تجاری در اتحادیه اروپا داشته باشند.

شرکت‌هایی که به مقررات جدید پایبند نیستند، با تحقیقات اتحادیه اروپا، جریمه‌های قابل‌توجه و اعمال «راه‌حل‌های رفتاری یا ساختاری» مواجه می‌شوند. این جریمه می تواند 10 درصد از گردش مالی جهانی یک شرکت باشد و برای تکرار تخلف 20 درصد جریمه دارد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا