بررسی تخصصی

اپل قوانین سختگیرانه تری را برای فروشگاه اپلیکیشن چینی اتخاذ می کند و حفره برنامه های خارجی را می بندد

اپل شروع به الزام برنامه‌های جدید برای نشان دادن مدرک مجوز دولت چین برای فهرست شدن در اپ استور چین کرده است، زیرا این شرکت به فروشگاه‌های اپلیکیشن رقیب که سال‌ها قبل این خط‌مشی را اتخاذ کرده‌اند می‌پیوندد تا مقررات سخت‌گیرانه دولتی را رعایت کند (از طریق رویترز).

داک ویژگی عمومی فروشگاه App iOS
اپل جمعه گذشته شروع به درخواست “پرونده ارائه دهنده محتوای اینترنتی (ICP)” از توسعه دهندگان هنگام ارسال برنامه های جدید برای انتشار در اپ استور محلی کرد. بایگانی ICP سیستم ثبت دولتی مورد نیاز برای فعالیت قانونی وب سایت ها در چین است.

برای دریافت مجوز، توسعه‌دهندگان باید یک شرکت در چین داشته باشند یا با یک ناشر محلی کار کنند، شرطی که مانع از پذیرش تعداد زیادی از برنامه‌های خارجی شده است.

اکثر فروشگاه‌های اپلیکیشن محلی، از جمله آنهایی که توسط Tencent و Huawei اداره می‌شوند، حداقل از سال 2017 این پرونده را پذیرفته‌اند، بنابراین اپل به سادگی با سیاست به‌روزرسانی شده‌ای که در صنعت نشر نرم‌افزار چین ایجاد شده است، مطابقت دارد.

چین قبلاً وب‌سایت‌های بسیاری از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب غربی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک و یوتیوب را مسدود کرده است، اما کاربران آیفون در چین با استفاده از سرویس‌های VPN غیرمجاز که آنها را به یک سرور اینترنتی خارج از اینترنت متصل می‌کند، می‌توانند برنامه‌های خود را از اپ استور اپل دانلود کنند. کشور.

طبق قوانین جدیدی که در ماه ژوئیه توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین صادر شد، اپل دیگر نمی‌تواند از جولای آینده چنین برنامه‌هایی را در اپ استور چین ارائه کند، مگر اینکه اپراتورهای اپلیکیشن در دولت ثبت نام کنند.

مقامات چینی هفته گذشته به کارکنان اپل گفته اند که این شرکت باید قوانین ممنوعیت برنامه های خارجی ثبت نشده را به شدت اجرا کند و از این طریق شکافی را که به کاربران چینی آیفون امکان می دهد آنها را دانلود کنند، ببندد. گفته می‌شود که به اپل گفته شده است که قوانین جدید برای سرکوب کلاهبرداری‌های آنلاین، پورنوگرافی و انتشار اطلاعاتی که قوانین سانسور چین را نقض می‌کند، مورد نیاز است.

اکثر اپراتورهای برنامه های خارجی بعید است که در دولت چین ثبت نام کنند، زیرا انجام این کار آنها را مجبور به رعایت الزامات انتقال داده و سانسور می کند. این امر باعث می شود اپل چاره ای جز حذف آنها نداشته باشد یا با تحریم های قانونی روبرو شود.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا