بررسی تخصصی

اپل گزینه رمزگذاری End-to-End را برای iCloud Photos، Notes، Backups و موارد دیگر اعلام کرد.

اپل امروز اعلام کرد که برای افزایش امنیت، رمزگذاری سرتاسر را به بسیاری از دسته‌های داده‌های iCloud اضافه می‌کند.

امنیت پیشرفته اپل ویژگی پیشرفته صفحه حفاظت از داده ها
iCloud در حال حاضر از ۱۴ دسته داده با استفاده از رمزگذاری سرتاسر به‌طور پیش‌فرض محافظت می‌کند، از جمله برنامه Messages در صورت غیرفعال شدن پشتیبان‌گیری، گذرواژه‌های ذخیره‌شده در iCloud Keychain، داده‌های سلامت، تاریخچه جستجوی نقشه‌های اپل، تراکنش‌های Apple Card و موارد دیگر، همانطور که در این توضیح داده شده است. سند پشتیبانی اپل با ویژگی اختیاری حفاظت از داده‌های پیشرفته، تعداد دسته‌های داده iCloud که از رمزگذاری سرتاسر استفاده می‌کنند به ۲۳ می‌رسد.

Advanced Data Protection در iPhone، iPad و Mac با iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS 13.1 در اواخر این ماه در دسترس خواهد بود و رمزگذاری سرتاسری را برای دسته‌های iCloud اضافی زیر ارائه می‌کند:

  • پشتیبان‌گیری از دستگاه و پشتیبان‌گیری از پیام‌ها
  • iCloud Drive
  • یادداشت
  • عکس ها
  • یادآوری ها
  • یادداشت های صوتی
  • نشانک های سافاری
  • میانبرهای سیری
  • پاس های کیف پول

اپل می‌گوید تنها دسته‌های اصلی داده‌های iCloud که هنوز توسط رمزگذاری سرتاسر محافظت نمی‌شوند، ایمیل، مخاطبین و تقویم هستند زیرا «نیاز به همکاری با ایمیل‌ها، مخاطبین و سیستم‌های تقویم جهانی» است که از فناوری‌های قدیمی استفاده می‌کنند.

حفاظت از داده‌های پیشرفته برای iCloud با شروع جدیدترین نسخه‌های iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS 13.1 که امروز منتشر می‌شوند، برای آزمایش در دسترس است. اپل می گوید این ویژگی امنیتی اختیاری تا پایان سال در دسترس کاربران آمریکایی قرار می گیرد و در اوایل سال 2023 در سایر نقاط جهان عرضه می شود.

داده‌های iCloud رمزگذاری‌شده سرتاسر را می‌توان تنها در دستگاه‌های Apple مورد اعتماد شما که در آن‌ها با حساب Apple ID خود وارد شده‌اید رمزگشایی کرد، تا اطمینان حاصل شود که داده‌ها حتی در صورت نقض داده در فضای ابری امن باقی می‌مانند. حتی اپل نیز به کلیدهای رمزگذاری دسترسی ندارد، بنابراین اگر دسترسی به حساب خود را از دست بدهید، فقط می توانید داده ها را با استفاده از رمز عبور یا رمز عبور دستگاه، مخاطب بازیابی یا کلید بازیابی بازیابی کنید. کاربران راهنمایی خواهند شد تا حداقل یک مخاطب بازیابی یا کلید بازیابی را قبل از روشن کردن «محافظت داده‌های پیشرفته» تنظیم کنند.

ایوان گفت: “محافظت پیشرفته داده بالاترین سطح امنیت داده های ابری اپل است که به کاربران این امکان را می دهد تا از اکثریت قریب به اتفاق حساس ترین داده های iCloud خود با رمزگذاری انتها به انتها محافظت کنند تا فقط در دستگاه های مورد اعتماد خود رمزگشایی شوند.” کرستیچ، رئیس مهندسی امنیت و معماری اپل. «برای کاربرانی که شرکت می‌کنند، «حفاظت پیشرفته داده» بیشتر داده‌های iCloud را حتی در صورت نقض داده در فضای ابری محافظت می‌کند».

می‌توانید «محافظت پیشرفته داده» را در هر زمانی خاموش کنید. به گفته اپل، پس از انجام این کار، دستگاه شما به طور ایمن کلیدهای رمزگذاری مورد نیاز را در سرورهای اپل آپلود می کند و حساب شما به سطح استاندارد حفاظتی باز می گردد.

هنگامی که حفاظت پیشرفته داده فعال است، دسترسی به داده های شما از طریق iCloud.com به طور پیش فرض غیرفعال است. کاربران این گزینه را دارند که دسترسی به داده ها را در iCloud.com روشن کنند، که به مرورگر وب و اپل امکان دسترسی موقت به کلیدهای رمزگذاری خاص داده ها را می دهد.

حفاظت از داده‌های پیشرفته برای حفظ رمزگذاری سرتاسر برای اکثر محتوای اشتراک‌گذاری شده iCloud تا زمانی که همه شرکت‌کنندگان «محافظت داده‌های پیشرفته» از جمله کتابخانه عکس مشترک iCloud، پوشه‌های اشتراک‌گذاری شده iCloud Drive و یادداشت‌های مشترک را فعال کرده باشند، طراحی شده است. با این حال، اپل می‌گوید همکاری iWork، ویژگی آلبوم‌های اشتراک‌گذاری شده در عکس‌ها و اشتراک‌گذاری محتوا با «هر کسی که پیوند دارد» از محافظت از داده‌های پیشرفته پشتیبانی نمی‌کند.

برای مرور فنی بیشتر در مورد حفاظت از داده های پیشرفته، نمای کلی امنیتی iCloud و راهنمای امنیت پلتفرم اپل را بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا