بررسی تخصصی

اپل تعهدات تامین کننده انرژی پاک را پیش می برد

اپل امروز از پیشرفت گسترده‌ای برای کربن‌زدایی زنجیره تامین جهانی خود خبر داد و بیش از 300 سازنده اکنون متعهد شده‌اند تا سال 2030 از 100 درصد انرژی پاک برای تولید اپل خود استفاده کنند. رشد در برنامه انرژی پاک تامین کننده اپل که اکنون بیش از 90 درصد از هزینه تولید مستقیم شرکت را تشکیل می دهد. این نقطه عطف، اپل را به هدف بلندپروازانه خود برای خنثی بودن کربن در همه محصولات تا سال 2030 نزدیک‌تر می‌کند.

سارا چندلر، معاون محیط زیست و نوآوری زنجیره تامین اپل، گفت: «از آنجایی که دمای بی سابقه و طوفان های ویرانگر را تجربه می کنیم، همه ما مسئولیتی فوری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و محافظت در برابر بدترین تأثیرات تغییرات آب و هوایی داریم. “در اپل، ما مفتخریم که بسیاری از تامین کنندگان ما در حال انجام اقداماتی هستند که ما پیشرفت را به سمت آینده ای بی کربن هدایت می کنیم.”

استراتژی 2030 اپل که در حال حاضر کربن برای فعالیت های شرکت های جهانی خود از سال 2020 بی طرف است، بر هدف مبتنی بر علم کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا 75 درصد تا پایان دهه متمرکز شده است. از سال 2015، اپل در همکاری نزدیک با تامین کنندگان جهانی خود برای رسیدگی به برق مصرفی برای تولید محصولات اپل کار کرده است. تولید تنها بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای در ردپای کربن این شرکت است، و تامین انرژی آن با انرژی 100 درصد پاک، یک محرک کلیدی در ایجاد کربن خنثی کردن تمام محصولات اپل است – مانند محصولات جدید اپل واچ.

تامین کنندگان فعال در 28 کشور متعهد شده اند که بیش از 20 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر را از طریق برنامه انرژی پاک تامین کننده اپل به صورت آنلاین عرضه کنند. شرکای متعهد جدید در فن‌آوری‌های تولید پیشرفته عبارتند از Skyworks Solutions، Analog Devices، Cirrus Logic، و موارد دیگر در ایالات متحده، و Renesas Electronics در ژاپن. تعداد تأمین‌کنندگان کره‌ای شرکت‌کننده در سال جاری نزدیک به 30 درصد افزایش یافته است و به 23 رسیده است. در چین، 14 شرکت دیگر از آوریل 2023 متعهد به استفاده از انرژی پاک شده‌اند، از جمله Jingmen GEM، تأمین‌کننده مواد بازیافتی کلیدی مورد استفاده در محصولات اپل. در سرتاسر اروپا، شرکت هایی از جمله Sappi Limited، LeMur، و Schoeller Textil AG اخیراً به آن ملحق شده اند و مجموع تامین کنندگان را به 34 رسانده است.

اپل پیشرفت سالانه تامین‌کنندگان را در کاهش آلاینده‌های Scope 1 و Scope 2 دنبال می‌کند و در پاییز 2022، این شرکت از تامین‌کنندگان خواست تا تولید اپل خود را تا سال 2030 کربن‌زدایی کنند. در سال 2022، 13.7 گیگاوات برق تجدیدپذیر به‌صورت آنلاین در عرضه اپل قرار گرفت. زنجیره از 17.4 میلیون تن گازهای گلخانه ای جلوگیری کرد که معادل حذف نزدیک به 3.8 میلیون خودرو از جاده است. با حمایت اپل برای شناسایی منابع انرژی تجدیدپذیر با کیفیت بالا، بسیاری از تامین کنندگان نیز تصمیم گرفته اند فراتر از تولید اپل خود کربن زدایی کنند.

در نتیجه تلاش‌های زیست‌محیطی اپل، این شرکت از سال 2015 تاکنون انتشار کلی خود را بیش از 45 درصد کاهش داده است، حتی با رشد کسب‌وکارش. اپل به سرمایه گذاری در رویکردهای زیست محیطی نوآورانه ادامه می دهد – از جمله طراحی محصول کم کربن، فناوری های جدید بازیافت، صندوق بازیابی خود و 4.7 میلیارد دلار در اوراق قرضه سبز. اطلاعات بیشتر در مورد پیشرفت زیست محیطی اپل در apple.com/2030 موجود است.
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا