بررسی تخصصی

اپل پس از اینکه AirPods با هشدار کهربا پرده گوش کودک را پاره کرد، با شکایت روبرو شد

بر اساس دادخواستی که علیه اپل در کالیفرنیا ارائه شده است، ایرپادهای اپل در سال 2020، هنگامی که هشدار Amber با صدای بلندی صادر شد، پرده گوش یک پسر 12 ساله را پاره کرد (از طریق قانون 360).

اپل پس از اینکه AirPods با هشدار کهربا پرده گوش کودک را پاره کرد، با شکایت روبرو شد
این کودک که در پرونده با نام BG شناسایی شده بود، در سال 2020 در حال تماشای فیلمی در نتفلیکس در آیفون خود در حالی که AirPods Pro را پوشیده بود. ظاهراً AirPods Pro روی صدای کم تنظیم شده بود، اما یک Amber Alert بدون هشدار به صدا درآمد و صدای بلند به پرده گوش BG آسیب رساند.

در این دادخواست ادعا شده است که Amber Alert پرده گوش BG را پاره کرده، به حلزون گوش وی آسیب رسانده و باعث آسیب به شنوایی وی شده است. او از آن زمان از حملات سرگیجه، سرگیجه، وزوز گوش و حالت تهوع رنج می برد و ناشنوایی دائمی در گوش راست او وجود دارد که باید از سمعک استفاده کند.

اپل متهم است که ایرپادهای معیوب تولید می کند که به طور خودکار حجم هشدارها را کاهش نمی دهند یا حجم اعلان ها و هشدارها را یکسان نمی کنند. این شکایت اپل را به دلیل عدم ارائه اخطار در مورد مشکل احتمالی مقصر دانسته و ادعا می کند که اپل از نقص های طراحی ادعایی آگاه بوده است.

در نتیجه مستقیم و نزدیک سهل انگاری همه متهمان در طراحی، ساخت و بازاریابی ایرپادهای معیوب، BG متحمل صدمات موقت و دائمی، درد و رنج، ناتوانی و نقص قابل توجهی شده است. BG در گذشته متحمل ناراحتی روانی، ضربه روحی، آسیب جسمی، صدمات، ناتوانی و نقص شده است و این در آینده نیز ادامه خواهد داشت. BG توانایی خود را برای داشتن یک زندگی عادی از دست داده است، و او در آینده به زندگی کاهش یافته، از جمله کاهش ظرفیت درآمد، ادامه خواهد داد. علاوه بر این، BG صورتحساب‌های پزشکی گذشته و آینده مربوط به مراقبت‌های ناشی از آسیب‌های ناشی از ایرپادهای معیوب و مربوط به آن‌ها را دارد.

این دادخواست به دنبال خسارت برای BG و والدینش است که از استرس عاطفی جدی ناشی از حادثه AirPods رنج می برند. این درخواست برای “خسارات تنبیهی به میزانی که متهمان را به خاطر رفتارشان مجازات کند و دیگر شرکت های فناوری را از دست زدن به چنین رفتارهای نادرست در آینده باز دارد.”

شکایات دیگری در رسانه های اجتماعی در مورد سر و صدای Amber Alerts هنگام پوشیدن AirPods وجود دارد. Amber Alerts برای جلب توجه دارندگان آیفون طراحی شده است و باعث می شود دستگاه ها صدای بلندی پخش کنند و لرزش داشته باشند. گزارش‌های موجود در اینترنت حاکی از آن است که صدای Amber Alert هنگام پخش از طریق AirPods بسیار بلند است، حتی زمانی که آن AirPods با صدای معقول تنظیم شده باشد.

Amber Alerts را می توان در برنامه تنظیمات با باز کردن بخش Notifications، اسکرول کردن به پایین و ضربه زدن روی ضامن برای غیرفعال کردن هشدار خاموش کرد. همچنین گزینه‌هایی برای غیرفعال کردن هشدارهای اضطراری و هشدارهای ایمنی عمومی وجود دارد، هرچند شایان ذکر است که هشدارها را نمی‌توان در همه کشورها غیرفعال کرد.

شکایت کامل AirPods را می توانید در Scribd برای علاقه مندان بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا