بررسی تخصصی

جریمه 170 میلیون دلاری اپل و آمازون توسط دادگاه ایتالیا لغو شد

دادگاه اداری ایتالیا امروز جریمه 173.3 میلیون یورویی (170.4 میلیون دلاری) اپل و آمازون را به اتهام همکاری ضدرقابتی در فروش محصولات اپل و بیتز لغو کرد. رویترز گزارش ها.

italyapplestore
در نوامبر 2021، ناظر ضد انحصار ایتالیا، اپل و آمازون را با جریمه 200 میلیون یورویی (196 میلیون دلاری) در اوج تحقیقاتی که در سال 2020 به دلیل ادعاهایی مبنی بر جلوگیری از فروش دستگاه‌های اپل و بیتز به نمایندگی‌های فروش در این کشور آغاز شد، محکوم کرد. به منظور سرکوب رقابت و بالا نگه داشتن قیمت ها.

رگولاتور گفت که مفاد قراردادی توافقنامه سال 2018 بین دو شرکت به این معنی است که فقط فروشندگان منتخب مجاز به فروش محصولات در فروشگاه ایتالیایی آمازون هستند که این امر مغایر قوانین اتحادیه اروپا بوده و بر رقابت بر سر قیمت تأثیر می گذارد.

آمازون 68.7 میلیون یورو (67.6 میلیون دلار) جریمه شد، در حالی که اپل 134.5 میلیون یورو (132.3 میلیون دلار) جریمه شد. این ناظر همچنین به شرکت‌ها دستور داد تا به محدودیت‌ها پایان دهند تا به خرده‌فروشان محصولات اصلی اپل و بیتز به فروشگاه اینترنتی آمازون ایتالیایی دسترسی داشته باشند به شیوه‌ای بدون تبعیض.

اپل و آمازون هر دو علیه این جریمه اعتراض کردند. اپل گفت: «برای اطمینان از خرید محصولات اصلی توسط مشتریان، ما از نزدیک با شرکای نمایندگی فروش خود همکاری می کنیم و تیم های متخصص در سراسر جهان داریم که با مجریان قانون، گمرک و بازرگانان همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که فقط محصولات اصلی اپل فروخته می شوند.» انجام اشتباه آمازون در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که به شدت با تصمیم مقامات ایتالیایی مخالف است و جریمه پیشنهادی “نامتناسبی و ناموجه” است.

در اوایل سال جاری، به دلیل “خطای مادی” در محاسبه اولیه، این جریمه به 173.3 میلیون یورو (170.4 میلیون دلار) کاهش یافت. آمازون در بیانیه ای از حکم امروز استقبال کرد، در حالی که اپل و تنظیم کننده ضد انحصار ایتالیا از اظهار نظر خودداری کردند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا