بررسی تخصصی

وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات اپل را در میان نگرانی های ضد تراست تشدید می کند

به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات ضد انحصار خود در مورد اپل در ماه های اخیر تشدید شده است روزنامه وال استریت. به طور خاص، این گزارش ادعا می کند که اصحاب دعوی دیگری برای این پرونده تعیین شده اند و درخواست های جدیدی برای اسناد و مشاوره با شرکت های مرتبط با تحقیقات ارائه شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات اپل را در میان نگرانی های ضد تراست تشدید می کند
به عنوان بخشی از تحقیقات، این گزارش ادعا می‌کند که وزارت دادگستری در حال بررسی رویه‌های تجاری اپ استور اپل است و اینکه آیا iOS از برنامه‌ها و سرویس‌های خود اپل نسبت به برنامه‌های ارائه‌شده توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث و سایر شرکت‌ها حمایت می‌کند یا خیر.

اپل از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد، اما این شرکت قبلاً فعالیت های ضدرقابتی خود را رد کرده و گفته است که از رقابت در اپ استور استقبال می کند.

تحقیقات در سال 2019 آغاز شد، زمانی که وزارت دادگستری در مورد سیاست های اپل در مورد اپ استور پرس و جو کرد و با توسعه دهندگان ملاقات کرد تا درباره روند بررسی اپ استور اطلاعات بیشتری کسب کند. اگر وزارت دادگستری تصمیم بگیرد که با شکایت پیش برود، اپل با شکایت ضد تراست توسط دولت ایالات متحده روبرو خواهد شد.

اپل طی چند سال گذشته در چندین کشور دیگر از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان، هلند، کره جنوبی، ژاپن و غیره به دلیل اقدامات ضدرقابتی متهم شده یا مورد تحقیق قرار گرفته است و بسیاری از شکایات مربوط به فروشگاه App است. در نتیجه، اپل مجبور به ایجاد تغییراتی در اپ استور در برخی کشورها شده است، مانند اجازه به توسعه دهندگان برای ارائه سیستم های پرداخت جایگزین در کره جنوبی.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا