بررسی تخصصی

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از اپل برای دریافت اطلاعات در مورد ادعای سرکوب آزادی بیان احضار می کند

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست جمهوری‌خواه جیم جردن، امروز احضاریه‌هایی را برای مدیران اجرایی شرکت‌های بزرگ فناوری ارسال کرد و به آنها دستور داد تا اطلاعات مربوط به سیاست‌های تعدیل محتوای خود را به اشتراک بگذارند. روزنامه وال استریت.

کمیته قضایی مجلس
احضاریه هایی برای اسناد و ارتباطات به تیم کوک مدیر عامل اپل، مارک زاکربرگ مدیر عامل متا، ساندار پیچای مدیر عامل آلفابت، ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت و اندی جاسی مدیر عامل آمازون ارسال شد. عجیب است که این پنل علیرغم اینکه توییتر یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است، ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر را کنار گذاشت.

جمهوری خواهان کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند بررسی کنند که آیا دولت فدرال با شرکت های فناوری برای “سرکوب آزادی بیان” در مورد موضوعاتی مانند COVID-19 “تبانی” کرده است یا خیر. قانون‌گذاران جمهوری‌خواه مدت‌هاست که پیشنهاد داده‌اند که شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری با سرکوب صداهای محافظه‌کار درگیر سوگیری ضد محافظه‌کاران باشند.

جردن در اعلامیه ای از احضاریه ها گفت که کمیته قضایی مجلس از سال گذشته “تلاش کرده است” با اپل، آمازون، متا، مایکروسافت و آلفابت تعامل کند، اما ناموفق بوده است.

اپل و سایر شرکت‌ها باید اسناد و مدارک و ارتباطاتی را با دولت ایالات متحده در مورد موضوعاتی که شامل تعدیل، حذف و کاهش انتشار محتوا تا ۲۳ مارس است، ارائه دهند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا