بررسی تخصصی

اپل اختلاف 7 ساله ثبت اختراع تراشه Wi-Fi را با Caltech حل و فصل کرد

اپل و تامین‌کننده تراشه‌های Wi-Fi آن Broadcom با موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) به توافق رسیده‌اند و به یک نبرد حقوقی چند ساله بر سر حق ثبت اختراعات ارتباطات بی‌سیم پایان می‌دهند. رویترز.

اپل اختلاف 7 ساله ثبت اختراع تراشه Wi-Fi را با Caltech حل و فصل کرد
شرایط توافق به اشتراک گذاشته نشده است، اما Caltech با تعصب از شکایت خود علیه اپل و Broadcom صرفنظر می کند و از ثبت مجدد Caltech در آینده جلوگیری می کند.

کلتک در سال 2016 از اپل و برادکام شکایت کرد و این دو شرکت را متهم کرد که یک سری از پتنت های Wi-Fi را که مدارهای رمزگذاری و رمزگشایی را برای بهبود انتقال داده و عملکرد پوشش می دهند، نقض کرده اند. آیفون، آی‌پد، مک و اپل واچ همگی در این لباس به دلیل استفاده از فناوری Caltech مورد هدف قرار گرفتند.

اپل در تلاش برای باطل کردن پتنت‌ها به شکایت متقابل پایان داد، تاکتیکی که ناموفق بود. در سال 2020، هیئت منصفه تصمیم گرفت که اپل و برادکام حق ثبت اختراعات کلتک را نقض کرده اند و اپل مجبور شد 838 میلیون دلار بپردازد، در حالی که به برادکام گفته شد که 270 میلیون دلار بپردازد.

این دو شرکت مجموعاً به پرداخت 1.1 میلیارد دلار محکوم شدند که یکی از بزرگترین پرداخت‌ها در تاریخ ایالات متحده برای اختلاف حق اختراع بود. اپل و برادکام به این تصمیم اعتراض کردند و دادگاه استیناف ایالات متحده برای منطقه فدرال در نهایت تصمیم گرفت که در حالی که این دو شرکت حق ثبت اختراعات Caltech را نقض کرده‌اند، اما حکم خسارت موجه نیست. دادگاه قبلی از یک سیستم دو مرحله ای برای پرداخت خسارت بر اساس نرخ های مختلف حق امتیاز استفاده کرده بود، که دادگاه تجدید نظر گفت “از نظر قانونی قابل پشتیبانی نیست.”

یک آزمایش جدید دستور داده شد که مبلغی را که اپل و برادکام باید به Caltech بپردازند، دوباره محاسبه می‌کند. اپل، برادکام و کلتک در ماه آگوست به جای انجام یک محاکمه دوم، به دادگاه گفتند که یک توافق احتمالی در حال انجام است و اکنون توافق رسمی است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا