بررسی تخصصی

آیفون 16 پرو با مودم اسنپدراگون X75 کوالکام از «5G پیشرفته» پشتیبانی می‌کند

به گفته تحلیلگر فناوری جف پو، نسل بعدی آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس اپل به جدیدترین مودم سلولی کوالکام مجهز خواهند شد که اتصال 5G سریعتر و کارآمدتری را برای دستگاه ها فراهم می کند.

آیفون 16 پرو با مودم اسنپدراگون X75 کوالکام از «5G پیشرفته» پشتیبانی می‌کند
در یک یادداشت تحقیقاتی این هفته با شرکت سرمایه گذاری Haitong International Securities، Pu گفت که آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس به مودم اسنپدراگون X75 کوالکام مجهز خواهند شد. با این حال، او انتظار دارد که آیفون 16 و آیفون 16 پلاس استاندارد مودم اسنپدراگون X70 را که برای کل سری آیفون 15 استفاده می شود، حفظ کنند. اپل معمولاً از یک مودم کوالکام در تمام مدل‌های هر نسل از آیفون‌ها استفاده می‌کند، به استثنای آیفون SE پایین رده، بنابراین این یک تغییر در استراتژی برای شرکت خواهد بود.

اسنپدراگون X75 که در فوریه 2023 معرفی شد، دارای ترکیب مخابراتی بهبود یافته و سایر پیشرفت‌های فناوری برای سرعت دانلود و آپلود 5G سریعتر در مقایسه با X70 است. بر اساس گفته‌ها، فرستنده و گیرنده 5G ترکیبی mmWave و زیر 6 گیگاهرتز مودم، 25 درصد فضای کمتری در برد مدار اشغال می‌کند و تا 20 درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. آستانه.

اسنپدراگون X75 همچنین از آخرین استاندارد “5G Advanced” پشتیبانی می کند که به عنوان “فاز بعدی 5G” و “تکامل به سمت 6G” توصیف می شود. 5G Advanced شامل پیشرفت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای بهبود عملکرد 5G می‌شود، و همچنین 5G را به انواع دستگاه‌ها و موارد استفاده اضافی گسترش می‌دهد.

اپل احتمالاً مدل‌های آیفون 16 پرو را به‌عنوان «5G Advanced» به بازار عرضه می‌کند، دقیقاً مانند آیفون 6s که در سال 2015 از «LTE Advanced» پشتیبانی کرد.

شایعه شده است که اپل از سال 2018 روی مودم 5G خود برای آیفون‌ها کار می‌کند، اما طبق گزارش‌ها، این پروژه با چالش‌های توسعه‌ای روبرو بوده است و انتظار نمی‌رود این مودم تا سال 2025 یا بعد از آن در صورت تحقق پیدا کند. در همین حال، اپل قرارداد مودم 5G خود را با کوالکام تا سال 2026 تمدید کرد.

اپل باید خط تولید آیفون 16 را در سپتامبر 2024 معرفی کند، بنابراین هنوز زمان زیادی تا عرضه این دستگاه ها باقی مانده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا