بررسی تخصصی

اپل از سال 2000 برای 248 پتنت مرتبط با خودرو درخواست داده است

طبق تحقیقات انجام شده توسط سایت خبری ژاپنی، اپل از سال 2000 در مجموع 248 پتنت مربوط به خودرو را ثبت کرده و منتشر کرده است. نیکی و شرکت تحلیلی توکیو Intellectual Property Landscape.

نماد سه گانه چرخ ماشین اپل
پتنت‌ها شامل فناوری رانندگی خودران، راحتی سواری، صندلی‌ها، سیستم تعلیق، ناوبری، مدیریت باتری، اتصال خودرو به همه چیز (V2X) برای ارتباط خودرو به خودرو و موارد دیگر می‌شوند. اپل بیشترین پتنت های مربوط به ارتباطات و ناوبری را به ثبت رسانده است و پس از آن رانندگی خودکار قرار دارد.

پس از اینکه اپل یک درخواست ثبت اختراع را ارسال کرد، حدود 18 ماه طول می کشد تا آن منتشر شود. اپل تاکنون هشت اختراع مربوط به خودرو را از سال 2021 منتشر کرده است، اما پتنت های بیشتری باید در اواخر امسال اعطا شود و انتظار می رود تعداد اختراعات منتشر شده 2021 از تعداد پتنت هایی که اپل در سال 2020 منتشر کرده بود بیشتر شود.

ثبت اختراعات مربوط به خودرو در سال 2016 پس از کمتر از 10 مورد در سال در دهه 2010، با اپل برای ثبت 44 ثبت اختراع شروع شد. ثبت اختراعات در سال 2017 حتی بیشتر شد، زمانی که اپل برای ثبت رکورد 66 درخواست ثبت کرد.

اولین بار در سال 2014 خبر کار اپل بر روی نوعی وسیله نقلیه خودران منتشر شد و از آن زمان تاکنون شایعاتی در مورد پیشرفت اپل شنیده ایم. کار روی این خودرو چندین بار تغییر کرده است و لحظاتی وجود داشت که به نظر می رسید یک خودروی کامل قرار نیست اتفاق بیفتد، اما در سال های اخیر، تغییرات در این پروژه نشان می دهد که اپل واقعاً برای عرضه نوعی وسیله نقلیه خودکار الکتریکی تلاش می کند. تا پایان دهه

اپل در چند سال گذشته با سازندگان خودرو و تامین کنندگان قطعات مختلف صحبت کرده است، اما هنوز مشخص نیست که اپل دقیقا قصد دارد با چه کسی (در صورت وجود شرکتی) برای خودروی الکتریکی خود شریک شود. ثبت اختراعات اپل در رابطه با پنجره‌ها، صندلی‌ها، سیستم تعلیق و سایر اجزای فیزیکی خودرو، این گمانه‌زنی را تقویت می‌کند که اپل قصد دارد خودرویی را به جای تمرکز بر نرم‌افزار رانندگی خودکار عرضه کند.

شایعات اخیر حاکی از آن است که اپل برنامه های بلندپروازانه ای برای خودروی خودران خود دارد، با هدف تغییر بازار خودرو به همان صورتی که آیفون بازار گوشی های هوشمند را تغییر داد. اپل در حال بررسی طرحی با چهار صندلی است که رو به داخل هستند، بدون فرمان یا پدال ترمز.

هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه Apple Car وجود ندارد، اما منابع موثق مانند آن هستند بلومبرگمارک گورمن و مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، پیشنهاد کرده اند که اپل قصد دارد در سال 2025 عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا