بررسی تخصصی

اپل 200 میلیون دلار دیگر در تلاش های حذف کربن با فناوری پیشرفته سرمایه گذاری می کند

اپل امروز اعلام کرد که صندوق بازیابی خود را که برای اولین بار در سال 2021 تأسیس شد، گسترش می‌دهد. صندوق بازگردانی برای پرداخت هزینه‌های پروژه‌های حذف کربن مبتنی بر طبیعت با کیفیت بالا برای محافظت و بازیابی «اکوسیستم‌های حیاتی» طراحی شده است. اپل همچنین می‌خواهد به مقیاس راه‌حل‌های حذف کربن بادوام برای کسب‌وکارهایی که قادر به جلوگیری یا کاهش انتشار کربن خود از طریق فناوری موجود نیستند، کمک کند.

صندوق بازگرداندن اپل
اپل تا 200 میلیون دلار اضافی در صندوق بازیابی سرمایه گذاری می کند که تعهد اولیه 200 میلیون دلاری خود را دو برابر می کند. این صندوق توسط Climate Asset Management، سرمایه گذاری مشترک HSBC Asset Management و Pollination مدیریت خواهد شد.

با سرمایه گذاری جدید، اپل قصد دارد سالانه یک میلیون تن دی اکسید کربن را حذف کند و در عین حال بازدهی مالی برای سرمایه گذاران ایجاد کند. تامین‌کنندگان اپل که بخشی از این صندوق هستند، می‌توانند از پروژه‌های جدید حذف کربن با تاثیر بالا استفاده کنند.

لیزا جکسون، معاون محیط زیست، سیاست و ابتکارات اجتماعی اپل گفت: «صندوق بازگرداندن یک رویکرد سرمایه‌گذاری نوآورانه است که منافع واقعی و قابل اندازه‌گیری را برای سیاره زمین ایجاد می‌کند، در حالی که هدفش ایجاد بازده مالی است». “مسیر به سمت اقتصاد خنثی کربن نیازمند کربن زدایی عمیق همراه با حذف مسئول کربن است و نوآوری هایی مانند این می تواند به سرعت بخشیدن به سرعت پیشرفت کمک کند.”

مدیریت دارایی آب و هوا و اپل می‌خواهند روی پروژه‌های کشاورزی پیشرو در طبیعت تمرکز کنند که درآمد حاصل از شیوه‌های کشاورزی مدیریت شده پایدار و همچنین پروژه‌هایی که اکوسیستم‌های حیاتی را که کربن را از جو حذف و ذخیره می‌کنند، حفظ و احیا می‌کنند. اپل می‌گوید که سرمایه‌گذاری‌های صندوق بازگردانی تابع «استانداردهای اجتماعی و زیست‌محیطی دقیق» خواهد بود.

اپل برای فعالیت های شرکتی خود به بی طرفی کربن دست یافته است و تامین کنندگان خود را تشویق کرده است تا سال 2030 کربن خنثی شوند. اپل در نهایت می خواهد تمام عملیات های مرتبط با اپل تا آن تاریخ بی کربن باشد و بیش از 250 شرکای تولیدی آن متعهد شده اند آن هدف

سرمایه گذاری های قبلی اپل در صندوق بازگردانی با مشارکت Conservation International و Goldman Sachs انجام شد. با این کمک، اپل در تلاش است تا 150000 هکتار از جنگل های کار تایید شده پایدار را احیا کند و از 100000 هکتار دیگر از جنگل های بومی، علفزارها و تالاب ها محافظت کند. پیش بینی می شود این پروژه ها تا سال 2025 سالانه یک میلیون تن دی اکسید کربن را از جو حذف کنند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا