بررسی تخصصی

ویژگی ایمنی ارتباطی اپل برای کودکان در حال گسترش به ۶ کشور جدید

در اوایل این ماه، ما متوجه شدیم که اپل در حال تلاش برای گسترش ویژگی ایمنی ارتباطات خود به کشورهای دیگر است و به نظر می‌رسد دور بعدی توسعه شامل شش کشور جدید می‌شود.

communication safety feature - ویژگی ایمنی ارتباطی اپل برای کودکان در حال گسترش به ۶ کشور جدید
ایمنی ارتباطات یک ویژگی انتخابی در برنامه پیام‌ها در سراسر پلتفرم‌های اپل است که برای هشدار دادن به کودکان هنگام دریافت یا ارسال عکس‌های حاوی برهنگی طراحی شده است. در هفته‌های آتی، به هلند، بلژیک، سوئد، ژاپن، کره جنوبی و برزیل گسترش خواهد یافت.

این خبر توسط اپل در یک جلسه توجیهی با خبرگزاری های کشورهای مربوطه به اشتراک گذاشته شد و توسط سایت هلندی گزارش شد iCulture [Google Translate].

ویژگی ایمنی ارتباطات ابتدا فقط در اواخر سال 2021 در ایالات متحده راه اندازی شد و چند ماه بعد به بریتانیا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند گسترش یافت. در چند ماه گذشته به فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا گسترش بیشتری یافته است.

به گفته اپل، هنگامی که این ویژگی فعال است، عکس‌های حاوی برهنگی محو می‌شوند و به کودک هشدار داده می‌شود، منابع مفیدی به او ارائه می‌شود و این گزینه به او داده می‌شود تا در صورت انتخاب به کسی که به او اعتماد دارد، برای کمک پیام ارسال کند. اسکن عکس‌ها کاملاً روی دستگاه انجام می‌شود و اپل به پیام‌ها دسترسی پیدا نمی‌کند، پیام‌هایی که رمزگذاری شده‌اند. هیچ اعلانی به طور خودکار برای والدین یا دیگران ارسال نمی شود.

ایمنی ارتباطات یکی از جنبه‌های تلاش‌های اپل برای کمک به محافظت از کودکان آنلاین است. در ماه دسامبر، اپل پس از انتقاد طیف وسیعی از طرف‌ها از جمله محققان امنیتی، گروه‌های خط‌مشی و سیاستمداران درباره موضوعاتی مانند احتمال وجود موارد مثبت نادرست یا ایجاد “درهای پشتی” که می تواند به دولت ها یا سازمان های مجری قانون اجازه دهد تا با اسکن انواع دیگر عکس ها، کاربران را زیر نظر بگیرند.

اپل ویژگی ایمنی ارتباطات آیفون را به کشورهای بیشتری گسترش می دهد
>
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا