بررسی تخصصی

iOS 17 ایمنی ارتباطات را در سراسر جهان گسترش می‌دهد، به‌طور پیش‌فرض روشن می‌شود

اپل با iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma، امنیت ارتباطات را در سراسر جهان در دسترس قرار می‌دهد. ویژگی انتخاب قبلی اکنون به طور پیش‌فرض برای کودکان زیر 13 سال که به Apple ID خود وارد شده‌اند و بخشی از گروه اشتراک‌گذاری خانواده هستند، فعال می‌شود. والدین می توانند آن را در برنامه تنظیمات در بخش زمان صفحه خاموش کنند.

ویژگی ایمنی ارتباطات زرد
ایمنی ارتباطات اولین بار در دسامبر 2021 با iOS 15.2 در ایالات متحده راه اندازی شد و از آن زمان به استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، هلند، نیوزلند، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد و انگلستان با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری که اواخر امسال ارائه می‌شوند، اپل این ویژگی را در سطح جهانی در دسترس قرار می‌دهد.

ایمنی ارتباطات برای هشدار به کودکان هنگام دریافت یا ارسال عکس‌هایی که حاوی برهنگی در برنامه پیام‌ها هستند، طراحی شده است. اپل در حال گسترش این ویژگی در iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma برای پوشش محتوای ویدیویی است و همچنین برای محتوای AirDrop، پیام‌های ویدیویی FaceTime و پوسترهای تماس در برنامه تلفن کار می‌کند.

وقتی این ویژگی فعال است، عکس‌ها و ویدیوهای حاوی برهنگی به‌طور خودکار در برنامه‌های پشتیبانی‌شده محو می‌شوند و به کودک درباره مشاهده محتوای حساس هشدار داده می‌شود. این هشدار همچنین به کودکان راه هایی برای دریافت کمک ارائه می دهد. اپل در حال ایجاد یک API جدید است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد از امنیت ارتباطات در برنامه‌های فروشگاه App خود پشتیبانی کنند.

اپل می گوید که Communication Safety از پردازش روی دستگاه برای شناسایی عکس ها و ویدیوهای حاوی برهنگی استفاده می کند و اطمینان می دهد که اپل و اشخاص ثالث نمی توانند به محتوا دسترسی داشته باشند و رمزگذاری سرتاسر در برنامه پیام ها حفظ می شود.

iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma اواخر امسال عرضه خواهند شد. به‌روزرسانی‌ها در حال حاضر در نسخه بتا برای کاربران دارای حساب توسعه‌دهنده اپل در دسترس هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا