بررسی تخصصی

همه چیز جدید با CarPlay در iOS 17

اپل تقریباً برای همه برنامه‌ها و ویژگی‌های آیفون با iOS 17 عملکرد جدیدی را معرفی می‌کند و CarPlay نیز از قلم نیفتاده است. ما هنوز تغییرات کلی CarPlay را که اپل در سال گذشته وعده داده بود ندیده ایم، اما تعداد انگشت شماری از ویژگی های جدید وجود دارد.

SharePlay برای برنامه موسیقی

SharePlay با برنامه Apple Music در CarPlay کار می‌کند، به این معنی که همه افراد داخل خودرو، از جمله مسافران، می‌توانند در فهرست پخش Apple Music مشارکت داشته باشند.

به اشتراک گذاشتن کارپلی
تا زمانی که مالک خودرو اشتراک Apple Music را داشته باشد و جلسه SharePlay را از CarPlay آغاز کند، سایر افراد داخل خودرو می توانند موسیقی را برای پخش انتخاب کنند. هر فرد می تواند یک کد QR تولید شده توسط کاربر اصلی را اسکن کند تا به لیست پخش دسترسی پیدا کند تا آهنگ ها را به صف Apple Music داخل خودرو اضافه کند.

فقط شخصی که جلسه SharePlay را شروع می کند باید اشتراک Apple Music داشته باشد. هر کس دیگری می تواند از Apple Music برای مشارکت بدون نیاز به پرداخت استفاده کند.

بهبود ایستگاه شارژ EV

اگر وسیله نقلیه برقی دارید، برنامه Apple Maps می‌تواند قابلیت شارژ بی‌درنگ را برای شبکه‌های شارژی که با خودروی شما سازگار هستند فراهم کند. این به‌روزرسانی باید برای دارندگان خودروهای برقی آسان‌تر شود تا ایستگاه‌های شارژ اطراف را در سفر پیدا کنند.

به روز رسانی پیام ها

برنامه پیام‌ها در CarPlay دارای یک رابط کاربری اصلاح‌شده است که پاسخ سریع و خواندن مجدد یک پیام را آسان‌تر می‌کند بدون اینکه توجه زیادی را از جاده دور کنید.

کاغذ دیواری

iOS 17 شامل گزینه‌های تصویر زمینه جدیدی است که می‌توان آن‌ها را به رابط CarPlay گسترش داد.

تجربه کاملاً جدید CarPlay

اپل در WWDC 2022 نسخه نسل بعدی ‌کارپلی را پیش‌نمایش کرد که ادغام عمیق‌تری با وسایل نقلیه در آینده ارائه می‌دهد. اپل در WWDC 2023 در مورد تجربه جدید CarPlay صحبتی نکرد، اما این شرکت در سال 2022 اعلام کرد که اولین خودروهای با فناوری به روز شده در اواخر سال 2023 وارد بازار خواهند شد.

چند نمایشگر CarPlay 2
CarPlay از نمایشگرهای متعددی پشتیبانی می‌کند که در تمام نمایشگرهای یک وسیله نقلیه از جمله دسته ابزار نمایش داده می‌شوند. اپل می‌تواند تجربه‌ای ثابت را در سراسر خودرو ارائه دهد و CarPlay با سرعت‌سنج، سرعت‌سنج، کیلومترشمار، سنج سوخت و موارد دیگر ادغام می‌شود.

نسل بعدی کارپلی چند نمایشگر
کنترل‌های آب و هوای خودرو نیز از طریق CarPlay در خودروهای آینده قابل دسترسی خواهند بود و به کاربران اجازه می‌دهند دما را تنظیم کرده و سایر ویژگی‌های آب و هوای داخل خودرو را از طریق رابط CarPlay فعال کنند.

با توجه به تجربه بازسازی شده CarPlay که برای عرضه در سال 2023 برنامه ریزی شده است، احتمالاً می توانیم انتظار داشته باشیم که ویژگی های اضافی CarPlay را در به روز رسانی های آینده iOS 17 ببینیم. برندهای خودرویی که از نسل بعدی CarPlay پشتیبانی خواهند کرد عبارتند از آکورا، آئودی، فورد، هوندا، جگوار، لندرور، مرسدس بنز، نیسان، پورشه و ولوو.

ادامه مطلب

اطلاعات بیشتر درباره همه ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی iOS 17 را می‌توانید در خلاصه iOS 17 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا