بررسی تخصصی

اپل به دلیل رویکرد اشتباه بنیادین به Stage Manager در iPadOS 16 مورد انتقاد قرار گرفت

Stage Manager در نسخه بتای iPadOS 16 به دلیل “اساساً اشتباه” در رویکرد خود برای آوردن سطح جدیدی از چندوظیفگی به تجربه iPad انتقادهای زیادی را دریافت می کند، حتی برخی از اپل می خواهند که این ویژگی را به دلیل کمبودهای آن به تعویق بیندازد.

مدیر مرحله ipados 16
فدریکو ویتیچی، بنیانگذار و سردبیر MacStories و یکی از اعضای برجسته جامعه اپل، ناامیدی خود را از Stage Manager بیان کرد. در یک تاپیک توییتری اوایل این هفته. Viticci می‌گوید که تصمیم‌های طراحی که در Stage Manager تعبیه شده است، «اساساً نادرست است» و استدلال می‌کند که این ویژگی ناپایدار است، استفاده از آن سخت است و دارای اشکالات رابط کاربری در سراسر تجربه است.

Viticci می گوید: “اگر Stage Manager آینده iPadOS برای کاربران حرفه ای است، امیدوارم اپل درک کند که نمی توان در آن عجله کرد. ما سال ها برای این کار منتظر بودیم؛ ممکن است در بهار 2023 آن را دریافت کنیم.” به طور کامل و در رویکرد آن تجدید نظر کنید.

Stage Manager برای اولین بار به کاربران این امکان را می دهد که پنجره ها را همپوشانی کنند و از پشتیبانی نمایشگر خارجی با iPad خود استفاده کنند. با این حال، اجرای این ویژگی توسط اپل آنقدر واضح نیست که برخی ممکن است انتظار داشته باشند.

علاقه مندان به آی‌پد مشتاق این بوده‌اند که این شرکت از قدرت و پتانسیل چندوظیفه‌ای آی‌پد بهتر استفاده کند، و Stage Manager پاسخ اپل به این تماس‌ها است. روایت پیرامون iPadOS و ناتوانی آن در بهره‌برداری کامل از سخت‌افزار iPad زمانی که اپل تراشه سیلیکونی M1 اپل را در آوریل 2021 و سپس پاییز گذشته به iPad Air آورد، جهشی چشمگیر داشت.

Stage Manager تنها برای کار با آی‌پدهای مجهز به تراشه ‌M1 طراحی شده است، یکی دیگر از موارد بحث‌برانگیز پیرامون این ویژگی بحث‌برانگیز. اپل استدلال می کند که تنها معماری حافظه یکپارچه تراشه M1، که در ابتدا برای مک طراحی شده بود، می تواند حجم کاری سنگینی را که Stage Manager به آن نیاز دارد، تامین کند.

مدیر صحنه کریگ wwdc


کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، با اعلام Stage Manager در WWDC در ماه ژوئن، گفت: «با فناوری‌هایی مانند مقیاس‌بندی نمایشگر و تعویض حافظه مجازی، پایه‌ای برای یک جهش بزرگ در تجربه کاربر داریم، چیزی که می‌تواند نحوه تغییر را تغییر دهد. کاربران حرفه ای ما کار خود را در iPad انجام می دهند.”

Stage Manager یکی از چند ویژگی جدید iPadOS 16 است، اما در macOS Ventura نیز وجود دارد. در حالی که آنها یک نام و یک ایده اساسی مشترک دارند، پیاده سازی Stage Manager در iPadOS 16 و macOS Ventura نمی تواند متفاوت تر از این باشد.

به عنوان مثال، همانطور که Viticci در بررسی اولیه خود از iPadOS 16 اشاره کرد، اپل به دنبال این است که بار سنگینی را که اغلب کاربران مک با آن مواجه می‌شوند، کاهش دهد، زیرا مجبورند ویندوزهای مک را که روی هم قرار گرفته‌اند را به طور کامل قرار دهند تا یک فضای کاری ایده‌آل ایجاد کنند. با Stage Manager در iPadOS 16، سیستم به‌طور خودکار برنامه‌ها را جابه‌جا می‌کند تا برنامه اصلی را در مرکز «stage» در حال استفاده نگه دارد، در حالی که برنامه‌های دیگر باز می‌شوند «به‌راحتی به کناری حرکت می‌کنند». همانطور که ویتیچی در آن زمان نوشت:

ایده پشت Stage Manager این است که سیستمی دریافت کنید که می‌خواهد به شما کمک کند تا مزایای همپوشانی ویندوز را حفظ کنید و در عین حال ابزارهایی را ارائه دهد که باید برخی از دردسرهای مدیریت پنجره را برای افرادی مانند من که از لحاظ تاریخی از همپوشانی ویندوزهای مک خوششان نمی‌آمد کم کند. .

Stage Manager همچنین از تمرکز خودکار روی «برنامه مرکزی» مراقبت می‌کند و می‌توانید داک و برنامه‌های اخیر را در سمت چپ مخفی یا نمایش دهید. اگر داک را نگه دارید، راهی سریع برای کشیدن پنجره های جدید به فضای کاری خواهید داشت.

پیچک ها در توییتر به اشتراک گذاشته شد دو گزارش بازخوردی که او در مورد Stage Manager به اپل ارسال کرد، هنوز در حال آزمایش است. ابتدا، او یک راه آسان برای انتقال ویندوز از iPad به یک نمایشگر خارجی پیشنهاد می کند، زیرا در حال حاضر امکان انجام این کار وجود ندارد. گزارش بازخورد دیگر نشان می دهد که چگونه سیستم هنگام اتصال به یک نمایشگر خارجی، فضاهای کاری برنامه ها را “تخریب” می کند.

در مورد گزارش اخیر، اپل با گفتن این که “آنگونه که در نظر گرفته شده است رفتار می کند” پاسخ داد، که ویتیکی آن را “گیج کننده” می نامد. برای پیشنهاد دیگر برای آسان‌تر کردن جابجایی پنجره‌ها و فضاها به یک نمایشگر خارجی، اپل پس از “دقت بررسی” این ایده گفت، با اجرای آن جلو نمی‌رود.

اپل با فاصله گرفتن از سابقه سال‌های گذشته، در نظر دارد که iPadOS 16 را در اواخر پاییز منتشر کند و نه در کنار iOS 16 که انتظار می‌رود در ماه سپتامبر باشد. تاخیر در راه‌اندازی iPadOS 16 باید به اپل فرصت کافی بدهد تا نگرانی‌های مربوط به Stage Manager را پیش از عرضه به مشتریان در ماه اکتبر برطرف کند.

بعید است که اپل هنگام انتشار iPadOS 16، Stage Manager را از آن خارج کند، اگرچه همیشه می‌تواند آن را به عنوان یک ویژگی بتا برچسب‌گذاری کند تا زمانی که از طریق پیچیدگی‌ها کار کند، همانطور که برای Universal Control در macOS Monterey انجام داد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا