بررسی تخصصی

اپل قیمت آیفون 14 پرو را در چین تا 118 دلار در فروش نادر کاهش داد

اپل در تلاشی آشکار برای جبران کاهش تقاضا در این کشور، قیمت آخرین آیفون های رده بالای خود را در چین کاهش داده است (از طریق بلومبرگ).

ویژگی پس زمینه مشکی آیفون 14 Pros in Hand
تاجر اپل JD.com، دومین پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیک چین، از جمله خرده‌فروشانی است که در چند روز گذشته 800 یوان (118 دلار) از مدل‌های آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس تخفیف داده‌اند. اپراتور دولتی China Mobile نیز قیمت گوشی های خود را کاهش داده است.

خرده فروشان در شنژن همچنین کاهش قیمت از 600 تا 800 یوان را برای دستگاه های رده بالا در سری آیفون 14 ارائه کرده اند. در همین حال، وب سایت محلی خود اپل همچنان دستگاه ها را با قیمت های معمولی عرضه می کند.

این تخفیف‌ها تقریباً در پایان فصل سال نو قمری، زمانی که خرده‌فروشان معمولاً پیش از بازگشایی مدارس انتظار افزایش تعداد بازدیدکنندگان را دارند، اعمال شد. طبق گزارش‌ها، موجودی مدل‌های آیفون 14 پرو در برخی فروشگاه‌ها قبلاً به فروش رسیده است.

مانند بلومبرگ یادآور می‌شود، تخفیف‌های تقریباً 7 تا 9 درصدی در محدوده آیفون 14 پرو، منعکس‌کننده پیشنهادات روی مدل‌های پایین‌تر است، که معمولاً اولین مدل‌هایی هستند که کاهش می‌یابند، و نشان می‌دهد که اپل به تقاضای ضعیف در بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند جهان پاسخ می‌دهد.

اپل روز پنجشنبه نتایج مالی خود را برای سه ماهه منتهی به دسامبر منتشر کرد و گزارش داد که درآمد آن در مقایسه با سه ماهه سال قبل تقریباً 5 درصد کاهش یافته است. اپل به یک “محیط چالش برانگیز” اشاره کرد که شامل مشکلات تامین آیفون به دلیل قرنطینه ناشی از COVID در چین بود که توانایی آن را برای ارسال دستگاه ها به مشتریان با مشکل مواجه کرد.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت، طی تماس با سرمایه گذاران خود به بازگشت مجدد اقتصاد چین در حال حاضر که محدودیت های ناشی از COVID-19 کاهش یافته است، اشاره کرد، اما پیشنهاد کرد که عملکرد اپل برای سه ماهه جاری منعکس کننده عملکرد دوره دسامبر است، و نشان می دهد که یک کاهش 5 درصدی درآمد دیگر نسبت به سال قبل. سال انتظار می رود درآمد آیفون در سه ماهه مارس افزایش یابد.

طبق گزارش Canalys، بازار گوشی‌های هوشمند چین سال 2022 را با فروش سالانه 287 میلیون دستگاه به پایان رساند که نسبت به سال قبل 14 درصد کاهش داشته است و اولین بار از سال 2013 است که محموله بازار این کشور به زیر 300 میلیون دستگاه رسیده است. طبق این گزارش، علیرغم کاهش 24 درصدی رشد سه ماهه چهارم به دلیل مشکلات عرضه، اپل به بالاترین سهم بازار 18 درصدی در سال رسید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا