بررسی تخصصی

اپل فریز استخدام را افزایش می دهد و پاداش برخی کارمندان را به تاخیر می اندازد

با توجه به گزارش جدید منتشر شده از سوی شرکت اپل، در بحبوحه کاهش درآمد، اپل تصمیم گرفته است تا توقف استخدام خود را گسترش دهد تا نقش های اضافی را در بر گیرد. بلومبرگ. این شرکت همچنین قصد دارد پاداش برخی از کارکنان خود را به تعویق بیندازد.

Apple Park View - اپل فریز استخدام را افزایش می دهد و پاداش برخی کارمندان را به تاخیر می اندازد
اپل اواخر سال گذشته پس از کاهش سرعت استخدام و هزینه در جولای گذشته، استخدام برای اکثر مشاغل خارج از تحقیق و توسعه را به منظور کاهش هزینه ها متوقف کرد. در آن زمان، تعلیق استخدام برای تیم‌هایی که روی دستگاه‌های آینده و طرح‌های بلندمدت اپل کار می‌کردند، اعمال نمی‌شد، اما این تعلیق اکنون برای مشاغل بیشتری اعمال می‌شود. اپل با خروج کارکنان از شرکت به عنوان راهی برای کاهش نیروی کار، موقعیت های خود را باز می گذارد.

علاوه بر کاهش سرعت استخدام، اپل در حال برنامه ریزی برای کاهش تعداد پاداش ها برای برخی از نیروی کار شرکت خود است. اپل معمولاً یک یا دو بار در سال بسته به تقسیم بندی، با پرداخت پول اضافی در ماه های آوریل و اکتبر، جوایز و تبلیغات را ارائه می دهد، اما این شرکت به طور کامل به برنامه پاداش یک بار در سال تغییر می کند. پرداخت پاداش در ماه اکتبر برای همه تیم ها ارائه می شود و کارمندان همچنان قرار است پاداش های کامل خود را دریافت کنند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز امسال دستمزد کمتری دریافت می‌کند و قرار است ۴۹ میلیون دلار حقوق، پاداش و جوایز سهام دریافت کند که تقریباً ۵۰ درصد کمتر از ۹۹ میلیون دلاری است که در سال ۲۰۲۲ دریافت کرده بود.

دوربین مچی قابلیت تماس تصویری را به ساعت اپل می‌آورد
>

برخلاف بسیاری از شرکت‌های فناوری، اپل اخراج کارکنان خود را اعلام نکرده است و در عوض بر کاهش استخدام تمرکز دارد. توییتر به دنبال تصاحب ایلان ماسک شاهد کاهش هزاران کارمند بود و همین هفته فیسبوک اعلام کرد که قصد دارد حدود 10000 کارمند خود را اخراج کند. مایکروسافت در این ماه تیم اخلاقی هوش مصنوعی خود را به دنبال چندین رویداد قبلی اخراج کرد، در حالی که شرکت مادر گوگل آلفابت در ژانویه 12000 کارمند خود را اخراج کرد.

اپل در سه ماهه اول مالی سال 2023 شاهد کاهش پنج درصدی درآمد نسبت به سال گذشته بود و برای سه ماهه دوم مالی، این شرکت انتظار کاهش قابل توجه درآمد مک و آیپد را دارد که منجر به فروش مشابه خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا