بررسی تخصصی

اپل در حال توسعه پنل های OLED نازک تر بالقوه برای نمایشگرهای تاشو

گزارش جدیدی از کره حاکی از آن است که اپل شروع به توسعه پنل‌های OLED نازک‌تر کرده است که می‌توانند در آینده برای نمایشگرهای تاشو استفاده شوند.

اپل در حال توسعه پنل های OLED نازک تر بالقوه برای نمایشگرهای تاشو
مطابق با الک، اپل در حال توسعه پنل های OLED بدون پلاریزه کننده است که معمولاً برای عبور نورها در جهات خاص قرار می گیرد و در نتیجه دید نمایشگر را بهبود می بخشد.

یکی از اشکالات فیلم های پلاریزه این است که تمایل به کاهش روشنایی و به نوبه خود راندمان درخشندگی پانل دارند. برای جبران این موضوع، سازندگان معمولاً مصرف برق تحویلی به پنل را افزایش می دهند، اما این می تواند طول عمر آنها را کاهش دهد.

طبق این گزارش، با استناد به منابع زنجیره تامین، اپل می‌تواند با حذف پلاریزه‌کننده، پنل‌ها را به‌طور قابل توجهی نازک‌تر کند و آنها را برای پنل‌های تاشو بهینه‌تر کند. اپل همچنین می‌تواند از نظر تئوری فناوری‌های متفاوتی را با اثری معادل با یک قطبش‌کننده اعمال کند، اما از معاوضه‌های فوق‌الذکر جلوگیری می‌کند.

طبق گفته‌های سامسونگ قبلاً از پنل‌های OLED بدون پلاریزه برای گلکسی زد فولد 3 استفاده کرده است الکبا استفاده از فناوری “Eco Square” خود که باعث افزایش عبور نور و در عین حال کاهش مصرف برق می شود.

گزارشی از الک ماه گذشته اپل ادعا کرد که اپل در حال کار با ال‌جی برای توسعه یک پنل نمایشگر OLED تاشو با پوشش شیشه‌ای بسیار نازک برای مدل‌های آینده آی‌پد و مک‌بوک است، اگرچه در آن نمونه وب‌سایت گفته بود که پنل مورد استفاده از یک شیشه پوششی فوق‌العاده نازک استفاده می‌کند. پلی آمید، که اکثر نمایشگرهای تاشوی دیگر در حال حاضر از آن استفاده می کنند.

گزارش اخیر راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش، می گوید که اپل در حال بررسی نوت بوک های تاشو تمام صفحه با نمایشگرهایی با اندازه حدود 20 اینچ است. یانگ معتقد است که این دستگاه‌ها می‌توانند یک دسته محصول کاملاً جدید را برای اپل تشکیل دهند و محصولی با کاربرد دوگانه ایجاد کنند که به طور بالقوه می‌تواند به عنوان یک نوت‌بوک با صفحه‌کلید روی صفحه نمایش کامل در هنگام تا شدن و به عنوان مانیتور هنگام باز کردن و استفاده با صفحه کلید خارجی

تحلیلگر Ming-Chi Kuo همچنین معتقد است که اپل در حال آزمایش دستگاهی با صفحه نمایش OLED 9 اینچی تاشو با PPI در جایی بین iPhone و ‌iPad است. کو معتقد است که توسعه محصول تاشو اپل در ابتدا بر روی دستگاه‌های با اندازه متوسط ​​و سپس دستگاه‌هایی با نمایشگرهای بزرگ‌تر تمرکز می‌کند تا در نهایت به دستگاه‌های کوچکی مانند آیفون گسترش یابد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا