بررسی تخصصی

اپل 25 سال پیش امروز تولید نیوتن را متوقف کرد

اپل 25 سال پیش از طریق بیانیه مطبوعاتی دستیار دیجیتال شخصی نیوتن (PDA) را متوقف کرد و این نشان دهنده شروع تمرکز مجدد این شرکت بر روی مک است.

سیب نیوتن
نیوتن با یک قلم عرضه شد، سیستم عامل نیوتن را اجرا کرد و اولین PDA بود که تشخیص دست خط را ارائه کرد. این دستگاه می تواند برای یادداشت برداری، ذخیره مخاطبین، مدیریت تقویم، ارسال فکس و موارد دیگر استفاده شود. از برخی جهات، این پیشرو برای دیگر محصولات دستی اپل مانند آیفون و آی پد بود، با مدل نسل دوم آن حتی اولین دستگاه بزرگ این شرکت که توسط سر جونی آیو طراحی شده بود.

اپل در سال 1987 توسعه نیوتن را آغاز کرد و اولین دستگاه ها را در آگوست 1993 روانه بازار کرد و 100 میلیون دلار برای توسعه آن هزینه کرد. تولید به طور رسمی در 27 فوریه 1998 به پایان رسید. استیو جابز کمتر از یک سال پس از بازگشت به شرکت در سال 1997 تصمیم به توقف تولید نیوتن گرفت.

Apple Computer، Inc امروز اعلام کرد که توسعه بیشتر سیستم عامل نیوتن و محصولات مبتنی بر سیستم عامل نیوتن، از جمله MessagePad 2100 و eMate 300 را متوقف خواهد کرد.

استیو جابز، مدیرعامل موقت اپل گفت: «این تصمیم با استراتژی ما برای تمرکز تمام منابع توسعه نرم‌افزار ما بر گسترش سیستم عامل مکینتاش سازگار است. برای تحقق برنامه های بلندپروازانه خود باید تمام تلاش خود را در یک جهت متمرکز کنیم.»

اپل متعهد به محاسبات موبایلی مقرون به صرفه است که توسط eMate پیشگام شده است و از سال 1999 با محصولات مبتنی بر سیستم عامل مک در خدمت این بازار خواهد بود.

اپل به بازاریابی و فروش موجودی فعلی خود از رایانه های MessagePad 2100 و eMate 300 ادامه خواهد داد، و همچنین به پشتیبانی از پایگاه کاربران نصب شده خود ادامه خواهد داد. این شرکت متعهد به همکاری با مشتریان و توسعه دهندگان خود برای اطمینان از انتقال روان به محصولات مبتنی بر سیستم عامل مک است.

Apple Computer، Inc. انقلاب کامپیوترهای شخصی را در دهه 1970 با Apple II شعله ور ساخت و کامپیوتر شخصی را در دهه 1980 با مکینتاش دوباره اختراع کرد. اپل اکنون دوباره به ماموریت اصلی خود متعهد شده است – ارائه بهترین محصولات محاسبات شخصی و پشتیبانی برای دانش آموزان، مربیان، طراحان، دانشمندان، مهندسان، تجار و مصرف کنندگان در بیش از 140 کشور در سراسر جهان.

نیوتن پس از راه‌اندازی، در تبدیل یادداشت‌های دست‌نویس به متن با مشکل مواجه شد که منجر به موجی از نقدهای منفی و تمسخر رسانه‌ها شد. در حالی که انتشار سیستم عامل نیوتن 2.0 در مارس 1996 به طور قابل ملاحظه ای ویژگی تشخیص دست خط را بهبود بخشید، نیوتن همچنان تحت الشعاع دریافت ضعیف اولیه خود قرار داشت و منجر به توقف اجتناب ناپذیر دستگاه شد. تنها حدود 200000 دستگاه تا کنون فروخته شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا