بررسی تخصصی

اعتراض کارکنان اپل به طرح کار حضوری ترکیبی

در میان روند بازگشت کارمندان اپل به کار حضوری با استفاده از یک برنامه ترکیبی، گروهی از کارمندان به نمایندگی از “Apple Together” به سیاست کاری ترکیبی فعلی این شرکت اعتراض می کنند.

اعتراض کارکنان اپل به طرح کار حضوری ترکیبی
ماه گذشته، کارمندان شرکت اپل در ایالات متحده شروع به بازگشت به دفاتر خود کردند و به سیاست دو ساله کار از خانه پایان دادند که اپل در طول همه گیری همه گیر اجرا کرد. به کارمندان مکان هایی مانند Apple Park و Infinite Loop تا 11 آوریل مهلت داده شد تا به کار حضوری بازگردند.

اپل پنج روز در هفته کارمندان را مجبور به بازگشت به دفتر نمی کند و در عوض یک استراتژی بازگشت تدریجی و یک خط مشی ترکیبی کار در خانه/دفتر را اتخاذ کرده است. کارمندان اپل باید حداقل یک روز در هفته تا 11 آوریل، حداقل دو روز در هفته تا 2 می، و حداقل سه روز در هفته تا 23 می به صورت حضوری کار کنند.

هنگامی که خط مشی سه روزه کار در دفتر در 23 مه اجرا می شود، کارمندان موظف هستند در روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه در دفتر حضور داشته باشند و اکثر آنها می توانند در روزهای چهارشنبه و جمعه از راه دور کار کنند.

اکنون، گروهی از کارمندان اپل به نمایندگی از “Apple Together” نامه ای خطاب به تیم اجرایی این شرکت نوشته اند. این استدلال می کند که خلبان کار هیبریدی اپل “کار منعطف را تشخیص نمی دهد و فقط با ترس هدایت می شود.”

در این نامه ادعا شده است که اپل ارتباط را با مشکل مواجه کرده است و در عین حال ساختار محفظه شرکت را تقویت کرده است، و از “سرندیپیتی” که گفته است با بازگشت به کار حضوری بازگردانده می شود، کاسته است. ثانیاً، استدلال می‌کند که به سادگی هر هفته یا هر ماه به همکاری حضوری نیاز نیست، و آزمایش آزمایشی ترکیبی اپل “یکی از ناکارآمدترین راه‌ها برای قادر ساختن همه افراد به حضور در یک اتاق است، اگر هرازگاهی نیاز باشد. “

اکنون از شما، تیم اجرایی، می‌خواهیم که انعطاف‌پذیری خود را نیز نشان دهید و سیاست‌های سفت و سخت Pilot Hybrid Working Pilot را کنار بگذارید. تلاش برای کنترل اینکه چند بار می توانید ما را در دفتر ببینید را متوقف کنید. به ما اعتماد کنید، ما می دانیم که هر یک از مشارکت های کوچک ما چگونه به موفقیت اپل کمک می کند و برای انجام این کار چه چیزی لازم است. مدیران مستقیم ما به ما اعتماد دارند و در بسیاری از موارد با کمال میل به ما اجازه می دهند در یک مجموعه انعطاف پذیرتر کار کنیم. و چرا این کار را نکنند، ما در دو سال گذشته این کار را با موفقیت انجام داده ایم. چرا نمی کنی؟

یا همانطور که استیو می‌گوید: “معنی نیست افراد باهوش را استخدام کنیم و سپس به آنها بگوییم چه کار کنند. ما افراد باهوش را استخدام می‌کنیم تا بتوانند به ما بگویند چه کار کنیم.” در اینجا ما، افراد باهوشی هستیم که شما استخدام کردید، و به شما می گوییم که چه کاری باید انجام دهید: لطفا از سر راه ما دست بردارید، هیچ راه حل یکسانی وجود ندارد، اجازه دهید ما تصمیم بگیریم که چگونه بهترین کار را انجام دهیم، و به ما اجازه دهید بهترین کار زندگیمان را انجام دهیم

در ادامه آمده است که سیاست اپل برای سه روز کار در دفتر و دو روز کار در خانه، یک «پرده دودی» است که «تقریباً هیچ انعطاف‌پذیری» ارائه نمی‌کند. این نامه همچنین به “اتلاف عظیم زمان و همچنین منابع ذهنی و فیزیکی” ناشی از رفت و آمدها حمله کرده و ادعا می کند که سیاست های کاری فعلی اپل “تأثیر منفی بر تنوع” دارد.

اپل مشتاق بازگرداندن کارمندان به دفتر بوده است و مجبور شد چندین بار تاریخ بازگشت را به تعویق بیندازد. تیم کوک، مدیر عامل اپل، در ژوئن 2021 به کارمندان گفت: “با وجود همه چیزهایی که توانسته ایم در حالی که بسیاری از ما از هم جدا شده ایم، به دست آوریم، حقیقت این است که در سال گذشته یک چیز اساسی گم شده است: یکدیگر.” مطمئناً تماس ویدئویی کنفرانس فاصله بین ما را کم کرده است، اما چیزهایی وجود دارد که به سادگی نمی توان آنها را تکرار کرد.”

برای اطلاعات بیشتر، نامه سرگشاده کامل Apple Together را ببینید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا