بررسی تخصصی

اپل به همکاری با مدیر طراحی سابق جانی آیو پایان داد

از زمانی که جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل در سال 2019، اپل را ترک کرد، او به عنوان مشاور از طریق شرکت طراحی LoveFrom خود برای این شرکت کار می کرد، اما طبق گفته ها، همکاری اپل و آیو اکنون به پایان رسیده است. مجله نیویورک تایمز.

اپل به همکاری با مدیر طراحی سابق جانی آیو پایان داد
اپل و آیو توافق کردند که همکاری خود را متوقف کنند و به یک رابطه بیش از 30 ساله پایان دهند. آیو مسئول برخی از بزرگترین محصولات اپل، طراحی آیفون، اپل واچ، مک ها، فروشگاه های خرده فروشی اپل و غیره بوده است.

آیو در ژوئن 2019 با هدف ایجاد شرکت طراحی خود از اپل جدا شد. در آن زمان، آیو گفت که اپل یکی از مشتریان اصلی او خواهد بود و آیو به انجام کارهای طراحی ادامه خواهد داد. از آن زمان، آیو روی iMac 24 اینچی و سایر محصولات کار کرده است، به علاوه او راهنمایی هایی در مورد طراحی Apple Car ارائه کرده است.

وقتی آی اپل را ترک کردم، اپل قراردادی چند ساله با او امضا کرد که ارزش آن بیش از 100 میلیون دلار بود. طبق این شرایط، اپل مشتری اصلی LoveFrom بود، اما این معامله، آیو را از کار بر روی پروژه‌هایی که اپل احساس می‌کرد رقابتی بودند، محدود کرد.

آیو و اپل قرار بود قرارداد را تمدید کنند، اما تصمیم گرفتند آن را تمدید نکنند. طبق گزارش‌ها، مدیران اپل از اینکه اپل چقدر به آیو پرداخت می‌کند، سوال می‌کنند و همچنین گفته می‌شود که از رفتن طراحان اپل به LoveFrom ناامید شده‌اند. در همین حال، آیو آزادی انتخاب مشتریان خود را بدون پاک کردن کارش با اپل می‌خواست.

شایعات حاکی از آن است که آیو اپل را ترک کرد، زیرا پس از عرضه اپل واچ ناامید شد، و طبق گزارش ها، آیو احساس نارضایتی کرد زیرا اپل تمرکز کمتری بر طراحی و تمرکز بیشتر بر روی عملیات داشت. گفته می شود که آیو احساس می کرد که کوک علاقه چندانی به فرآیند توسعه محصول ندارد و ظاهراً از اینکه هیئت مدیره اپل پر از مدیرانی بود که به جای فناوری در زمینه مالی و عملیاتی سابقه داشتند، ناامید شده بود.

از زمان خروج آیو، جف ویلیامز بر تیم های طراحی اپل نظارت داشته است و به این کار ادامه خواهد داد. طراحی صنعتی همچنان توسط Evans Hankey رهبری می شود و طراحی نرم افزار توسط Alan Dye رهبری می شود. همچنین گفته می شود که گرگ جوسویاک، مدیر بازاریابی اپل، نقشی محوری در انتخاب طراحی محصول دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا