بررسی تخصصی

مهندسان اپل با وجود نقص‌های طراحی سیری، بر روی هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT کار می‌کنند

اپل در حال آزمایش مفاهیم مولد هوش مصنوعی است که ممکن است روزی برای سیری باشد، علیرغم مشکلات اساسی در نحوه ساخت دستیار مجازی، نیویورک تایمز گزارش ها.

مهندسان اپل با وجود نقص‌های طراحی سیری، بر روی هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT کار می‌کنند
ظاهراً در نشست سالانه هوش مصنوعی این شرکت در ماه گذشته، کارمندان در مورد مدل زبان بزرگ اپل و سایر ابزارهای هوش مصنوعی مطلع شدند. مهندسان اپل، از جمله اعضای تیم سیری، طبق گزارش‌ها، مفاهیم تولید زبان را «هر هفته» در پاسخ به ظهور ربات‌های چت مانند ChatGPT آزمایش کرده‌اند.

این گزارش توضیح می‌دهد که این نسل جدید فناوری‌های هوش مصنوعی نشان داده‌اند که چگونه سیری، الکسا و سایر دستیارهای صوتی پیشتاز خود را در مسابقه هوش مصنوعی هدر داده‌اند. سیری مخصوصاً با موانع متعددی برای پیشرفت‌های معنادار مواجه شده است. صحبت کردن با نیویورک تایمزمهندس سابق اپل، جان برکی، که روی Siri کار می‌کرد و در سال 2014 مسئولیت بهبود آن را بر عهده گرفت، توضیح داد که این دستیار صوتی بر اساس «کدهای نامناسبی ساخته شده است که هفته‌ها طول کشید تا با ویژگی‌های اولیه به‌روزرسانی شود».

“طراحی دست و پا گیر” آن افزودن ویژگی های جدید را برای مهندسان بسیار دشوار کرده است. به عنوان مثال، پایگاه داده سیری حاوی فهرست بزرگی از عبارات به تقریباً دوجین زبان است که آن را به “یک گلوله برفی بزرگ” تبدیل می کند. برکی اضافه کرد که اگر کسی می‌خواهد کلمه‌ای را به پایگاه داده سیری اضافه کند، این کلمه در یک انبوه بزرگ قرار می‌گیرد.

این بدان معناست که به‌روزرسانی‌های ساده مانند افزودن عبارات جدید به مجموعه داده‌ها نیازمند بازسازی کل پایگاه داده Siri است که می‌تواند تا شش هفته طول بکشد. افزودن ویژگی های پیچیده تر مانند ابزارهای جستجوی جدید ممکن است تا یک سال تمام طول بکشد.

برکی معتقد است در نتیجه هیچ راهی برای سیری برای تبدیل شدن به یک «دستیار خلاق» مانند ChatGPT وجود نداشت. اوایل این هفته، OpenAI از GPT-4، موتور هوش مصنوعی نسل بعدی خود، رونمایی کرد که پاسخ‌های پیشرفته‌تری را از ChatGPT ممکن می‌سازد.

هفته گذشته، دیجی تایمز گزارش داد که علاقه روزافزون به هوش مصنوعی مولد که توسط ChatGPT کاتالیز می شود، انگیزه ارزیابی مجدد نحوه توسعه این فناوری در شرکت های بزرگی مانند اپل، متا و آمازون شده است. ظاهراً این شرکت ها تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که مایکروسافت پیشتازی خود را در هوش مصنوعی حفظ نمی کند. گفته می شود که اپل و تسلا به ویژه در حال تجدید نظر در رویکرد خود نسبت به هوش مصنوعی هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا