بررسی تخصصی

اپل سهم بازار موبایل در چین را با تقاضای شدید آیفون 13 افزایش می دهد

علیرغم کاهش سرعت در کل بازار موبایل چین در سال جاری، اپل سهم بازار گوشی های هوشمند خود را در چین به دلیل فروش قوی آیفون 13 افزایش داده است.

مجموعه رنگ های اپل آیفون 13 2022
طبق گزارش Strategy Analytics، 14 میلیون گوشی هوشمند در جشنواره خرید آنلاین سالانه “6.18” در این کشور در ماه ژوئن فروخته شد که نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش داشت. برندهای چینی از جمله شیائومی، اوپو و ویوو همگی افت محموله قابل توجهی را تجربه کردند، اما فروش آیفون نسبتاً ثابت باقی ماند.

اپل با فروش نزدیک به 7 میلیون آیفون در طول جشنواره از رقبای خود پیشی گرفت و این شرکت از نظر سهم درآمد در همه پلتفرم‌های تجاری بزرگ در رتبه اول قرار گرفت. این شرکت تحلیلگر صنعت گفت: «اپل رهبری را به قیمت برندهای چینی تقویت کرد.

بازار چین نشان دهنده یک روند جهانی است: طبق گزارش اخیر Canalys، فروش گوشی های هوشمند در سراسر جهان در سه ماهه دوم سال 2022 نسبت به سال قبل 9 درصد کاهش یافت و با این حال اپل 17 درصد از سهم بازار را به دست آورد که 3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. در حالی که سامسونگ نیز به همین میزان سهم خود را به 21 درصد افزایش داد، فروشندگان چینی شیائومی، اوپو و ویوو همگی شاهد کاهش سهم خود از بازار به ترتیب به 14، 10 درصد و 9 درصد بودند.

بازار موبایل چین


این داده ها علیرغم مشکلات گسترده زنجیره تامین و بادهای معکوس اقتصادی که صنعت فناوری را تحت تاثیر قرار می دهد، تقاضای شگفت آور آیفون 13 را در چین نشان می دهد. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است انتظار می رود تقاضای آیفون 14 شتاب اپل را حفظ کند، به ویژه با توجه به خروج هواوی از بازار گوشی های هوشمند 5G پیشرفته چین، که اکنون اپل بر آن تسلط دارد.

در مجموع، جایگاه اپل در بازار چین خبر خوبی برای آیفون 14 است که انتظار می رود در سپتامبر امسال عرضه شود. انتظار می رود این مجموعه شامل آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 مکس 6.7 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا