بررسی تخصصی

اپل قابلیت Self Service Repair را به نوت بوک های مک گسترش می دهد

اپل اعلام کرد که Self Service Repair فردا برای لپ‌تاپ‌های MacBook Air و MacBook Pro با خانواده تراشه‌های M1 در دسترس خواهد بود و دفترچه‌های راهنمای تعمیرات و قطعات و ابزار اصلی اپل را از طریق فروشگاه تعمیر سلف سرویس اپل ارائه می‌دهد. Self Service Repair برای آیفون در اوایل سال جاری راه اندازی شد و این برنامه به کشورهای دیگر – با شروع اروپا – و همچنین مدل های مک اضافی در اواخر امسال گسترش خواهد یافت.

تعمیر سلف سرویس برای مک بوک ایر و مک بوک پرو بیش از دوجین نوع تعمیر مختلف را برای هر مدل ارائه می دهد، از جمله صفحه نمایش، قاب بالایی با باتری و پد لمسی، و موارد دیگر نیز در راه است. مشتریانی که با پیچیدگی‌های تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی آشنا هستند، می‌توانند با دسترسی به بسیاری از قطعات و ابزارهای مشابه موجود در فروشگاه‌های اپل و ارائه‌دهندگان خدمات مجاز اپل، تعمیرات این نوت‌بوک‌های مک را کامل کنند.

برای شروع فرآیند Self Service Repair، مشتری ابتدا با مراجعه به support.apple.com/self-service-repair دفترچه راهنمای تعمیر محصولی را که می خواهد تعمیر کند، مرور می کند. سپس می توانند به فروشگاه تعمیرات سلف سرویس اپل مراجعه کرده و قطعات و ابزار لازم را سفارش دهند.

هر قطعه اصلی اپل برای هر محصول طراحی و مهندسی شده است و برای اطمینان از بالاترین کیفیت، ایمنی و قابلیت اطمینان، آزمایشات گسترده ای را پشت سر می گذارد. مشتریان می توانند قطعات جایگزین شده را برای بازسازی و بازیافت به اپل ارسال کنند و در بسیاری از موارد با این کار اعتبار خرید خود را دریافت کنند.

ابزارهای اپل سفارشی برای کمک به ارائه بهترین تعمیرات برای محصولات اپل طراحی شده‌اند و طوری طراحی شده‌اند که در برابر سختی‌های عملیات تعمیر حرفه‌ای و با حجم بالا مقاومت کنند، جایی که ایمنی و قابلیت اطمینان بالاترین اولویت را دارند. اپل کیت های اجاره ای را با قیمت 49 دلار ارائه می دهد تا مشتریانی که نمی خواهند ابزارهایی را برای یک بار تعمیر خریداری کنند، همچنان به این ابزار تعمیر حرفه ای دسترسی داشته باشند. مشتریان به مدت یک هفته به کیت ابزار دسترسی خواهند داشت و به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

تعمیر سلف سرویس بخشی از تلاش های اپل برای گسترش بیشتر دسترسی به تعمیرات است. برای اکثریت قریب به اتفاق مشتریانی که تجربه تعمیر دستگاه های الکترونیکی را ندارند، مراجعه به یک تعمیرکار حرفه ای با تکنسین های خبره که از قطعات اصلی اپل استفاده می کنند، مطمئن ترین و مطمئن ترین راه برای تعمیر است.

در طول سه سال گذشته، اپل تعداد مکان‌های خدماتی را با دسترسی به قطعات، ابزارها و آموزش‌های اصلی اپل، از جمله بیش از 3500 ارائه‌دهنده تعمیرات مستقل، تقریباً دو برابر کرده است. شبکه جهانی بیش از 5000 ارائه دهنده خدمات مجاز اپل از بیش از 100000 تکنسین فعال پشتیبانی می کند. در نتیجه، در ایالات متحده، از هر 10 مشتری اپل، هشت نفر در عرض 20 دقیقه از یک ارائه دهنده خدمات مجاز قرار می گیرند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا