بررسی تخصصی

اپل ویدئویی را به اشتراک می گذارد که نشان می دهد ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 چگونه کار می کند

اپل امروز ویدیویی را به اشتراک گذاشت که در آن نحوه استفاده از ویژگی جدید تشخیص تصادف که به طور پیش‌فرض در تمام مدل‌های آیفون ۱۴، اپل واچ سری ۸، اپل واچ اولترا و نسل دوم اپل واچ SE فعال شده است را به اشتراک گذاشت.

تشخیص تصادف اتومبیل آیفون 14
در سند پشتیبانی جدیدی که امروز منتشر شد، اپل می‌گوید که ویژگی تشخیص تصادف برای تشخیص تصادف‌های شدید خودرو، مانند برخورد از جلو، تصادف از طرف، و تصادف از عقب یا واژگونی‌هایی که شامل سدان‌ها، مینی‌ون‌ها، شاسی‌بلندها، وانت‌ها و وانت‌ها می‌شود، طراحی شده است. سایر خودروهای سواری اپل هشدار می دهد که این ویژگی نمی تواند تمام تصادفات اتومبیل را تشخیص دهد.

اپل می‌گوید اگر تصادف شدید خودرو تشخیص داده شود، کاربران در صورت استفاده از اپل واچ با آن ارتباط برقرار می‌کنند. در غیر این صورت، کاربران با آیفون تعامل دارند.

به گفته اپل، هنگامی که یک تصادف شدید خودرو تشخیص داده می شود، آیفون یا اپل واچ پشتیبانی شده هشداری را نمایش می دهد و زنگ خطر را به صدا در می آورد. اگر کاربر قادر باشد، می‌تواند با کشیدن نوار لغزنده تماس اضطراری در iPhone یا Apple Watch با خدمات اضطراری تماس بگیرد یا هشدار را رد کند. اگر بعد از 10 ثانیه به هشدار پاسخ ندهند، دستگاه شمارش معکوس 10 ثانیه ای دیگر را شروع می کند. اگر هنوز پاسخ نداده باشند، دستگاه با خدمات اضطراری تماس می گیرد.

ویژگی تشخیص تصادف خودرو از حسگرهایی مانند شتاب سنج و ژیروسکوپ در آیفون یا اپل واچ پشتیبانی شده استفاده می کند. در یک بیانیه مطبوعاتی، اپل گفت که این ویژگی همچنین برای افزایش دقت به «الگوریتم‌های حرکتی پیشرفته طراحی شده توسط اپل که با بیش از یک میلیون ساعت داده‌های رانندگی در دنیای واقعی و رکورد تصادف آموزش داده شده‌اند» متکی است.

ویدئو و سند پشتیبانی اپل اطلاعات بیشتری را در مورد ویژگی تشخیص تصادف خودرو، از جمله ملاحظات مهم ایمنی، ارائه می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا