بررسی تخصصی

اپل در ابتدا با استفاده از GPS برای کنترل AirPods Pro Adaptive Audio کاوش کرد

هنگامی که اپل نسل دوم AirPods Pro را معرفی کرد، ویژگی Adaptive Transparency روش جدیدی برای کاهش صدای بلند محیطی برای گوش دادن راحت‌تر روزانه ارائه کرد. Adaptive Audio به گونه‌ای طراحی شده است که با ترکیب پویا حالت‌های شفافیت و حذف نویز فعال موجود با هم ترکیب شود تا بهترین تجربه صوتی را در لحظه ارائه دهد و کنترل نویز را به عنوان کاربر بین محیط‌ها و تعاملات مختلف تنظیم کند.

airpods pro 2 ios 17
به این ترتیب، Adaptive Audio قصد دارد به طور خودکار صداهای بلند یا حواس پرتی را در محیط اطراف شما، مانند صدای دمنده برگ یا هواپیمای عبوری از بالای سر، کاهش دهد، در حالی که صداهای دیگر، مانند بوق ناگهانی بوق ماشین، قابل شنیدن هستند.

در مصاحبه جدید با TechCrunchران هوانگ، معاون سنجش و اتصال اپل فاش کرد که اپل در ابتدا در نظر داشت از موقعیت مکانی GPS برای اطلاع دادن به AirPods Pro از محل نگهداری کاربر استفاده کند و تجربه صوتی را بر این اساس تطبیق دهد. با این حال، در آزمایش دنیای واقعی، این روش ناکارآمد بود. از مصاحبه:

هوانگ می‌گوید: «در طول کاوش اولیه برای Audio Adaptive، ما اساساً شما را در ANC در مقابل شفافیت قرار می‌دهیم، بر اساس جایی که هستید. “می توانید تصور کنید که تلفن می تواند به ایرپادها اشاره کند و بگوید “هی، تو در خانه هستی” و غیره. این راهی برای انجام این کار است، اما پس از همه آموخته های ما، ما فکر نمی کنیم که راه درستی برای انجام آن است، و این کاری نیست که ما انجام دادیم. البته، خانه شما همیشه ساکت نیست و خیابان ها همیشه سر و صدا ندارند. ما تصمیم گرفتیم که به جای تکیه بر یک اشاره موقعیت مکانی از تلفن، AirPods محیط خود را در زمان واقعی نظارت کنید و آن تصمیمات را خود به خود هوشمندانه بگیرید.”

هوانگ در این مصاحبه همچنین به دلیل اینکه USB-C ‌AirPods Pro می‌تواند صدای بدون افت با Vision Pro را به لطف پشتیبانی تراشه H2 به‌روزرسانی شده از باند بی‌سیم 5 گیگاهرتز (نسل دوم AirPods Pro با پورت لایتنینگ فقط از فرکانس 2.4 گیگاهرتز پشتیبانی کند) اشاره کرد.

هوانگ می‌گوید: بلوتوث معمولاً روی 2.4 گیگاهرتز کار می‌کند و این فضای هوایی بسیار بسیار پر سر و صدا است. “همه روی 2.4 کار می کنند. به همین دلیل است که روترها، برای مثال، روترهای Wi-Fi، معمولاً دو باند هستند، اگر سه باند نباشند، زیرا طیف 5 گیگاهرتز بسیار تمیزتر است. برای رسیدن به صدای بسیار کم تاخیر و دریافت صدایی با کیفیت بسیار بالا و بدون اتلاف – همه چیز در مورد یک کانال بسیار بسیار تمیز و بی‌درنگ بین این دو است. ترکیب 5 گیگاهرتز و این واقعیت که آنها بسیار نزدیک هستند به ما این امکان را می‌دهد. ما می‌توانیم اساساً یک کانال را دوباره طراحی کنیم. پروتکل صوتی کاملاً جدید با فرکانس 5 گیگاهرتز برای AirPods.”

در جای دیگری از مصاحبه، هوانگ به ویژگی‌های دیگری که iOS 17 برای AirPods Pro آورده است، می‌پردازد، از جمله آگاهی از مکالمه، صدای شخصی‌سازی شده و تعویض سریع‌تر دستگاه. نسل دوم AirPods Pro با قیمت 249 دلار در ایالات متحده، اواخر هفته گذشته به مشتریان عرضه شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا