بررسی تخصصی

اپل برای راه اندازی کیت های توسعه دهنده Vision Pro آماده می شود

اپل در حال آماده شدن برای ارائه منابعی به توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه ها و تجربیات برای هدست Apple Vision Pro است و دیروز، این شرکت منابع جدید visionOS را به پایگاه کد خود اضافه کرد.

apple vision pro
کدی برای به‌روزرسانی بسته باتری که ویژن پرو را تامین می‌کند، به همراه سایر دارایی‌های ویژن او اس مورد نیاز برای نسخه‌های آزمایشی دستگاه معرفی شده است. به نظر می رسد اپل دارد سه شماره مدل مختلف برای باتری های ویژن پرو، از جمله A2781، A2988، و A2697. مشخص نیست که چرا سه عدد جداگانه وجود دارد در حالی که اپل فقط عمر باتری دو ساعته را برای دستگاه اعلام کرده است، اما ممکن است چندین بسته باتری در حال توسعه باشد یا ممکن است گزینه های باتری اضافی وجود داشته باشد که صرفاً در فروشگاه های اپل برای آزمایش استفاده می شود.

زمانی که اپل قصد دارد کیت های توسعه را برای توسعه دهندگان منتخب معرفی کند، کدهای اضافه شده به آن اضافه می شود. اپل در وب‌سایت توسعه‌دهندگان خود می‌گوید که قصد دارد کیت‌های توسعه‌دهنده Apple Vision Pro و سایر ابزارهای توسعه‌دهنده را از ماه جولای معرفی کند و کمتر از دو هفته به پایان ماه باقی مانده است.

به گفته اپل، کیت‌های توسعه‌دهنده به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا خلاقیت‌های خود را مستقیماً در Vision Pro زنده کنند و ابزارهایی را برای ساخت سریع، تکرار و آزمایش برنامه‌ها فراهم می‌کنند. توسعه دهندگان می توانند برای دریافت یک کیت درخواست دهند.

اپل آخرین بار یک کیت توسعه دهنده را قبل از عرضه تراشه های سیلیکونی اپل در سال 2020 ارائه کرد. اپل یک مک مینی را به توسعه دهندگان ارائه کرد که دارای تراشه سری A بود تا توسعه دهندگان بتوانند از سیلیکون اینتل به اپل منتقل شوند. قیمت ماشین‌های مک مینی ۵۰۰ دلار بود و کیت‌های توسعه‌دهنده اپل نیز احتمالاً به پرداخت از سوی توسعه‌دهندگان نیاز دارند.

همراه با کیت‌های توسعه‌دهنده Apple Vision Pro، اپل می‌گوید که ارزیابی‌های سازگاری Apple Vision Pro را برای برنامه‌های موجود و فرصت‌هایی را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد تا از آزمایشگاه توسعه‌دهنده Vision Pro بازدید کنند که نمایش‌هایی از برنامه‌های VisionOS، iPadOS و iOS در حال اجرا بر روی هدست ارائه می‌دهد. آزمایشگاه‌ها در کوپرتینو، لندن، مونیخ، شانگهای، سنگاپور و توکیو در دسترس خواهند بود.

اپل پیش از این اولین نسخه بتا visionOS را در ماه ژوئن منتشر کرد و یونیتی در اوایل این هفته نسخه های بتا ابزارهای توسعه بازی Vision Pro را منتشر کرد. اپل با Unity در پلتفرم توسعه «PolySpatial» برای ‌visionOS همکاری می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تجربیات سه بعدی را ایجاد کرده و به هدست Vision Pro منتقل کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا